fbpx

John McAfee: dno jest za nami

John McAfee, popularny inwestor i zwolennik kryptowalut, wraca z wielkim obwieszczeniem. Uważa, że trend na Bitcoinie „teraz się odwrócił”, sugerując tym samym, że dno jest za nami.

Cena Bitcoina wzrosła o 20 procent w ciągu mniej niż dwóch dni. Kryptowaluta zdrożała z około 4 150 USD w dniu 1 kwietnia do obecnej ceny wynoszącej 5 023 USD.

Wystrzał jak z łuku

Gdy cena kryptowaluty zaczyna rosnąć, rośnie też zainteresowanie opinii publicznej. Bitcoin znalazł się już nawet w pierwszej dziesiątce najczęściej wyszukiwanych haseł w Google.

Podczas gdy wielu analityków i obserwatorów rynku szuka powodu dla tego ruchu, John McAfee chwali się, że miał rację. Z ogromną satysfakcją mówi wszystkim “a nie mówiłem?”. Legenda rynku cyber-bezpieczeństwa napina pierś z dumą i podsumowuje swój ostatni los giełdowego mentora:

“Wszyscy atakowali mnie dwa tygodnie temu, kiedy powiedziałem: „rynek się teraz odwróci”, więc trzymałem gębę na kłódkę. Powiem to jeszcze raz: „rynek się teraz odwrócił”. Łuk niedźwiedziego rynku został naciągnięty do maksimum.”

Teraz kurs zachowuje się właśnie jak strzała wystrzelona z owego łuku, dodaje ekscentryk. McAfee sugeruje tym samym, że widzieliśmy już najgorsze i że teraz czeka nas wspinaczka wysokogórska.

Co dalej z członkiem McAfee’ego?

W 2017 roku McAfee założył się z opinią publiczną, że cena Bitcoina przekroczy próg 500 000 USD w ciągu trzech lat. Jeśliby się tak nie stało, miałby odciąć sobie członka i zjeść go w publicznej TV na oczach telewidzów. W związku z tym, że ironia internautów nie zna granic, szybko powstało na ten temat wiele memów, a nawet strona internetowa „Dick Clock” odliczająca dni do końca zakładu.

Co ciekawe, McAfee podniósł nawet prognozę dot. ceny Bitcoina do 1 miliona dolarów. Przez cały 2018 r. musiał żyć w ogromnym stresie, myśląc o swojej strategicznej części ciała. Teraz zapewne lekko odetchnął z ulgą.

Mimo odbicia jego członek nadal jest zagrożony. Pomimo niedawnego wzrostu ceny, najstarsza kryptowaluta ma przed sobą długą drogę, zanim osiągnie cel – 1 milion dolarów. Aby być precyzyjnym, cena Bitcoina musiałaby rosnąć o 19,9 procent w ciągu najbliższych 638 dni. Dość ambitne plany. Pytanie, czy to realne…

Prezydent-kastrat

Tymczasem McAfee nie traci gruntu pod nogami. Parę miesięcy temu oświadczył również, że będzie brał udział w wyborach prezydenckich w 2020 r. Choć przyznał, że jest przekonany o swojej klęsce w tym wyścigu, chce w ten sposób promować kryptowaluty w USA.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98