fbpx

Japoński gigant uruchomi giełdę kryptowalut

Japoński gigant usług finansowych SBI Group zamierza uruchomić swoją giełdę kryptowalut jeszcze tego lata.

Według japońskiego Business Insider prezes SBI Holdings Yoshitaka Kitao potwierdził długo oczekiwane uruchomienie SBI Waluty Wirtualne, pierwszej bankowej giełdy kryptowalut w tym kraju. Informacja ta została ujawniona podczas konferencji prasowej 26 kwietnia, podkreślając, że start planowany jest między czerwcem a wrześniem.

W dniu otwarcia giełdy obsługiwane będą przede wszystkim następujące kryptowaluty: Bitcoin, Ripple, Ether i Bitcoin Cash. Yoshitaka optymistycznie stwierdził, że wspierana przez bank giełda szybko wybije się na tym dynamicznym rynku i zostanie liderem w Japonii:

„Gdy to zrobimy, w mgnieniu oka zostaniemy numerem 1. Nawet jeśli przyjdzie ogromna liczba klientów, będziemy mieli system, który da radę ich obsłużyć. Musimy również zapewnić im bezpieczeństwo”.

Pierwsza zapowiedź uruchomienia giełdy kryptowalut przez bankowego giganta miała miejsce pod koniec 2016 roku, kiedy to została zarejestrowana spółka SBI Waluty Wirtualne z kapitałem o wartości ok. 2,85 mln dolarów.
Jednakże mimo pomyślnej rejestracji giełdy w japońskiej agencji usług finansowych nie udało się uniknąć opóźnień.

W lutym tego roku Grupa SBI kolejny raz przełożyła uruchomienie giełdy, gdyż stwierdziła, że musi zwiększyć zabezpieczenia, aby zapewnić bezpieczeństwo pieniędzy klientów. Było to prawdopodobnie spowodowane kradzieżą kryptowaluty NEM o wartości 530 milionów dolarów z tokijskiej giełdy Coincheck miesiąc wcześniej.

W marcu SBI ogłosiło, że posiada 40% udział w tajwańskim przedsiębiorstwie CoolBitX tworzącym portfele sprzętowe mogące komunikować się ze smartfonami za pomocą Bluetooth. SBI Holdings jest głównym inwestorem japońskiej giełdy bitFlyer oraz współzałożycielem SBI Ripple Asia, widać więc, że podchodzi do tematu kryptowalut na poważnie.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886