fbpx

Japończycy pozywają giełdy, które nie chcą dać im monet z hard forków

Grupa prawników przygotowuje pozew zbiorowy przeciwko japońskim giełdom, które nie udostępniają swoim użytkownikom monet pochodzących z hard forków. Celem jest zmiana sposobu, w jaki giełdy podchodzą do tego problemu.

Pozew dotyczy większości giełd w Japonii. Jak czytamy na specjalnie utworzonej stronie:

„Chcemy, by kryptowaluty pochodzące z hard forków trafiły do ich prawowitych właścicieli. Kryptowaluta, którą deponujesz na giełdzie, powinna należeć do ciebie, a nie do giełdy. W tej chwili giełdy same decydują, kiedy udostępnią użytkownikom monety z forków, a kiedy nie. Jeśli dana giełda odmawia przyznania kryptowaluty na nowym łańcuchu bloków, to stanowi to dla niej zysk. Nawet jeśli po jakimś czasie użytkownicy ją otrzymają, to do tego czasu giełda wykazuje zwiększony zysk operacyjny”.

Choć prawnicy zdają sobie sprawę, że brak jest podstawy prawnej zmuszającej giełdy do przekazania użytkownikom sforkowanych monet, oceniają oni zachowanie giełd jako „niezdrowe”, wyjaśniając:

„Jeśli wpłacasz kryptowalutę na giełdę, to twoja umowa z giełdą działa na podobnej zasadzie jak przy depozycie w banku. Tak więc jeśli zdeponowane przez ciebie kryptowaluty przejdą hard forka, monety na nowym łańcuchu również należą do ciebie, a nie do giełdy. To naturalna interpretacja, że giełdy zobligowane są do ich udostępnienia”.

Pozwem zajmuje się pięciu prawników: Masaki Yoshida, Miki Fukuda, Kenzo Nakamura, Taiji Jonnouchi i Koizumi Makoto.
Ich prowizja w przypadku pomyślnego wyroku sądowego wynosi 20% sforkowanych monet. Nie jest to ich pierwszy pozew związany z kryptowalutami. Wcześniej podali do sądu giełdę Coincheck z siedzibą w Tokio, która w styczniu padła ofiarą włamania.

Strona internetowa stwierdza również (niestety bez żadnych szczegółów), że „możliwe jest uczestnictwo osób z zagranicy”.

Chcesz być na bieżąco z naszymi wiadomościami ?
Dołącz do naszej społeczności:
FanpageLINK GrupaLINK TelegramLINK TwitterLINK YoutubeLINK

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896