Jakie kryptowaluty warto kupić w 2021 roku?

Rynek kryptowalut przeżywał prawdziwy rozkwit w 2020 roku. Ogromna popularność tego rynku inwestycyjnego, mnogość innowacyjnych technologii blockchainowych, niesamowita…

Rynek kryptowalut przeżywał prawdziwy rozkwit w 2020 roku. Ogromna popularność tego rynku inwestycyjnego, mnogość innowacyjnych technologii blockchainowych, niesamowita dynamika wzrostów aktywów i współpraca z największymi światowymi korporacjami – te wszystkie czynniki sprawiły, że coraz więcej inwestorów prywatnych i osób niezwiązanych zawodowo z branżą inwestycyjną decyduje się na ulokowanie swoich oszczędności w cyfrowe waluty.

Jednym z najczęściej spotykanych pytań jest “w jakie kryptowaluty inwestować w 2021 roku”? Poniżej przedstawiamy kryptowaluty, które warto śledzić w najbliższych miesiącach:

Ethereum

Ethereum jest zdecydowanie faworytem analityków, jeśli mowa o rankingu najbardziej obiecujących inwestycji w 2021 roku. Powodem tego optymizmu względem popularnego ETH jest niesamowita dynamika wzrostu, która na przestrzeni 12 miesięcy sięgnęła aż 380%. Oczywiście wiadomym jest, że rynek kryptowalut charakteryzuje się bardzo dużymi wahaniami cenowymi, jednak to, co jest wyjątkowe w ETH to fakt, że tak doskonały wzrost zanotowano w ciężkim roku 2020, który praktycznie w całości był pod dyktandem pandemii koronawirusa. ETH jest uznawane za jeden  najbardziej innowacyjnych projektów, który wciąż jest rozwijany, co pozytywnie wpływa na wycenę i kapitalizację.

Sprawdź również: Darmowe kryptowaluty na rok 2021

Bitcoin

Bitcoin to król kryptowalut – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Rok 2020 udowodnił, że kryptowaluty są odporne na międzynarodowe kryzysy gospodarcze, co zachęciło miliony osób do inwestycji w ten segment rynku. Bitcoin, podobnie jak ETH zaliczył doskonały rok, choć dynamika wzrostu była relatywnie mniejsza. Wciąż jednak większość ekspertów wychodzi z założenia, że cena kryptowaluty wciąż będzie rosnąć, a rajd powinien zakończyć się na poziomie 100 tysięcy, 170 tysięcy a może nawet 318 tysięcy dolarów.

Ripple

Ripple to równie popularna kryptowaluta, która już od jakiegoś czasu jest na ustach wielu dużych instytucji bankowych, w tym banków centralnych. Czym zasłużyła sobie ta kryptowaluta na taką uwagę? Jet to innowacyjne rozwiązanie, które ma być alternatywą dla tradycyjnych systemów płatności. Technologia ma zapewnić natychmiastowe darmowe płatności bez względu na rodzaj transakcji i miejsce przebywania odbiorcy i nadawcy. O popularności tego rozwiązania może świadczyć fakt, iż takie finansowe potęgi jak Santander, JP Morgan czy HSBC korzystają z dobrodziejstwa Ripple Blockchain.

Warto przeczytać również: Do czego służą boty tradingowe 

Trzy wymienione kryptowaluty to zaledwie kropla w morzu innowacyjnych technologii, które na przestrzeni najbliższych miesięcy mogą zmienić świat kryptowalut. Możemy się spodziewać, że ten rok, pod względem wzrostów, ale też zainteresowania tematem będzie dla rynku walut cyfrowych przełomowy.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts