fbpx

Jak utworzyć portfel MultiBit?

Jeśli trafiłeś tu bez ogólnej wiedzy na temat portfeli Bitcoin, polecamy byś najpierw zapoznał się z tym poradnikiem. Jeśli zdecydowałeś, że chcesz założyć portfel Multibit, postępuj według poniższych instrukcji. Dowiesz się jak wysyłać i odbierać przelewy, jak odtworzyć portfel Multibit z kopii zapasowej (np. w przypadku awarii komputera) oraz jak dostać się do swojego portfela z dowolnego komputera.

Pobieranie i rejestracja portfela Multibit

Krok1: Wchodzimy na stronę Multibit i na samej górze klikamy przycisk do pobrania instalatora na nasz komputer.

Instalacja wygląda podobnie jak w przypadku innych aplikacji, które instalowałeś na komputerze. Wybieramy folder, w którym ma znajdować się nasz portfel i klikamy dalej.

Krok 2: Kiedy instalacja dobiegnie końca, otwieramy aplikację Multibit. Przy pierwszym uruchomieniu należy skonfigurować swój portfel. W pierwszej kolejności zostaniemy zapytani czy chcemy utworzyć nowy portfel (opcja „create a new wallet”) czy chcemy przywrócić nasz stary portfel (opcja „restore a wallet”). My oczywiście chcemy stworzyć nowy portfel. Wybieramy więc opcję „create a new wallet”.

Krok 3: Następnie wybieramy lokalizację kopii zapasowej naszego portfela Bitcoin. Dzięki niej będziemy mogli odtworzyć nasz portfel w przypadku nieprzewidzianych problemów z komputerem. Wygenerowany w ten sposób plik z kopią zapasową portfela możesz zapisać na pendrivie, dzięki czemu Twoje Bitcoiny będą bezpieczniejsze.

Krok 4: Teraz kolej na stworzenie stworzenie tzw. słów portfela. Są one przydatne do przywrócenia utraconego portfela, dlatego powinny być niedostępne dla innych, a jednocześnie zawsze dostępne dla Ciebie. Najlepiej spisz dane z pola „datastamp” oraz „wallet words” na kartkę i zachowaj ją w bezpiecznym miejscu.

Krok 5: Następnie zostaniesz poproszony o przepisanie zawartości tych pól w dokładnie taki sam sposób jak poprzednio były one wyświetlane.

Krok 6: Teraz kolej aby ustalić hasło do Twojego portfela. Najlepiej żeby nie było takie same jak hasło, którego używasz do innych stron czy kont.

Krok 7: To już koniec tworzenia portfela. Możesz teraz zalogować się do niego podając hasło, które ustaliłeś podczas rejestracji.

Gratulacje! Masz już zainstalowany swój portfel Multibit. Możesz teraz za jego pomocą wykonywać transakcje w Bitcoinach.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293