fbpx

Jak pasywnie zarabiać na kryptowalutach?

Dotychczas jedynym sposobem na uzyskanie pasywnego dochodu na kryptowalutach był “hodling” i nadzieja, że ​​cena aktywa wzrośnie w dolarach czy jakiejkolwiek walucie fiducjarnej. Dzisiejsi inwestorzy mają o wiele łatwiej dzięki szeregowi nowych programów oszczędnościowych dot. kryptowalut.

W zeszłym tygodniu Nexo stało się najnowszą firmą kryptowalutową, która zainteresowała swoich klientów, dostarczając na rynek konto na stablecoiny DAI, PAX, USDC, USDT i TUSD, które jest oprocentowane 6,5% w skali roku. Odsetki będą naliczane codziennie, a fundusze będą chronione przez ubezpieczenie powiernicze. W przeciwieństwie do większości programów kryptograficznych, które pojawiły się w tym roku, Nexo umożliwia swoim klientom wypłatę dowolnej kwoty kryptowalut w dowolnym momencie.

Nowy rynek kryptowalut

Inna firma, Blockfi, wypłaca 6 procent rocznie klientom, którzy przechowują na jej platformie depozyty w postaci ETH lub BTC. Ledgerx wprowadziło w zeszłym roku własne oprocentowane konto BTC dla amerykańskich inwestorów, podczas gdy Compound zapewnia do 4,2 procent zysku rocznie dla kryptoaktywów. Na początku marca Universal Protocol Alliance ogłosiło plany stworzenia stablecoina, który gwarantowałby odsetki do 10% rocznie.

Użytkownicy kryptowalut nigdy nie mieli większej liczby opcji, jeśli chodzi o miejsce przechowywania swoich zasobów cyfrowych. Oczywiście najbezpieczniejsze pozostają zimne portfele, ale hodlerzy są teraz rozdarci z powodu atrakcyjnych stóp procentowych oferowanych przez strony trzecie. Stoją przed dylematem: stawiać na prywatność przechowywania funduszy czy korzystać ze wspomnianych usług i zarabiać 6 procent w skali roku.

Kiedy Blockfi ogłosiło swój program, uważni konsumenci zauważyli, że aktywa nie będą ubezpieczone od strat. Jednocześnie oferty od Nexo i Coinbase Custody są w pełni ubezpieczone.

“Finansjalizacja Bitcoinów jest nieunikniona i niezwykle ważna” – argumentuje w swoim poście Zane Pocock. Podaje inne zalety tego procesu:

“Struktury finansowe pozwalają na znacznie lepszą płynność i inne korzyści, które oznaczają, że opieka instytucjonalna i kredyty mogą być dobre dla Bitcoinów.”

Pocock namawia jednak inwestorów do przeprowadzenia własnych analiz kont odsetkowych oferowanych przez firmy kryptograficzne.

Jak zauważył Erik Vorhees z Shapeshift, po uwzględnieniu inflacyjnej natury walut fiducjarnych, konta kryptowalutowe stają się znacznie bardziej atrakcyjne.

Może się więc okazać, że takie rozwiązania będą nowym narzędziem, które przybliży kryptowaluty masom.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98