Jak oraz gdzie poszukiwać altcoinów do inwestycji?

Altcoiny to bez wątpienia prawdziwy Dziki Zachód. Tak naprawdę co chwilę na rynku kryptowalut są uruchamiane całkiem nowe…

Altcoiny to bez wątpienia prawdziwy Dziki Zachód. Tak naprawdę co chwilę na rynku kryptowalut są uruchamiane całkiem nowe projekty, które poza propozycjami rozwiązań następnych problemów oraz usprawnieniem dotychczasowych rozwiązać oferują często opcje dosyć nietuzinkowe z inwestycji. Jak jednak spośród tysięcy altcoinów odsiać te, które są niewiele warte i jednocześnie wybrać takie, w które opłaca się inwestować? Gdzie poszukiwać takich projektów i na co konkretnie zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru?

Walka o przetrwanie na Dzikim Zachodzie

Kryptowaluty to wciąż nowa oraz jeszcze nie do końca odkryta dziedzina technologii. Jest to branża, która podlega cały czas mechanizmom twórczym i jako taka jest pełna szans, ale także pułapek. Poza tym, wciąż są wdrażane nowe regulacje, a niektóre z systemów są ciągle rozwijane i nie zawsze solidne do końca. Razem z dojrzewaniem branży staje się jednak ona stabilna w coraz większym stopniu oraz także niezawodna. Do ideału wciąż jest jednak daleko.

Inwestowanie w altcoiny podzielić można na trzy ogólne zadanie.

Zasady inwestowania w altcoiny

Pierwsza zasada mówi o tym, że musimy się spodziewać tego, że wszystko stracimy. Altcoiny są bardzo ryzykowne. Przestrzeń ta jest pełna oszustwa oraz także tak zwanych rug pulli. Oddajemy swoje pieniądze jednak w ręce zespołu losowo wybranego. Mogą być nawet najlepsi na świecie czy też po prostu porzucić projekt, ponieważ nie będą oni mieli ochotny nad nim pracować.

Kolejna zasada mówi nam o tym, że gdy nie jesteśmy w stanie tego wyjaśnić, to nie inwestujmy. Na pewno świetnym sposobem na przekonanie, że dany altcoin wart jest zainteresowanie jest samo sprawdzenie, czy jesteśmy w ogóle w stanie wytłumaczyć za nim stojące fundamenty na przykład swojemu kolorze. Powinniśmy inwestować jedynie w takie projekty, które rozumiemy.

Ostatnia zasada to DYOR. Nigdy nie możemy ulegać FOMO. Zamiast tego poszukajmy informacji bezpośrednio u źródła. Przeczytajmy whitepaper i dołączmy do kanałów Discord oraz Telegram. Warto także zadawać pytania twórcom. koniec końców są to nasze pieniądze. Nie lekceważmy tej odpowiedzialności.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts