fbpx

Jak najszybciej kupić i sprzedać bitcoin na giełdzie Bitbay

Polska giełda Bitbay daje możliwość na bardzo szybkie pozyskanie lub spieniężanie bitcoina. Jednak zanim wybierzesz się na swoje pierwsze kryptowalutowe zakupy, potrzebujesz przesłać środki w walucie FIAT (złoty, dolar, euro lub funt brytyjski) na platformę. Ten poradnik poprowadzi każdego początkującego od startu do mety i pokaże jak najszybciej kupić oraz sprzedać bitcoina na Bitbay. Każdy będzie potrafił w bardzo łatwy sposób posiąść najpopularniejszą kryptowalutę świata!

Jeśli jeszcze nie masz konta na giełdzie Bitbay, skorzystaj z poprzedniego poradnika, który przygotowaliśmy: LINK.

Jeśli wolisz wersję wideo poradnika, znajdziesz ją tutaj: LINK.

Po pierwsze zrób przelew środków w walucie FIAT na Bitbay

Gdy po raz pierwszy chcesz kupić bitcoina, najpierw potrzebujesz pieniędzy w walucie FIAT na giełdzie Bitbay. Aby dokonać przelewu, np. złotówek z banku na platformę, wymagana jest weryfikacja konta (jak zarejestrować i zweryfikować konto na Bitbay dowiesz się, klikając w ten link). Gdy konto zostało już zweryfikowane możesz przystąpić do złożenia depozytu FIAT na giełdzie Bitbay.

Po zalogowaniu na platformę, kliknij kolejno w: portfele, następnie PLN (lub inną wybraną walutę FIAT) i wpłata. Wszystko znajdziesz w panelu po lewej stronie. Po naciśnięciu na przelew bankowy w ostatnim kroku, ujrzysz wszystkie wymagane dane do przelewu. Przekopiuj je dokładnie do swojej bankowości internetowej i dokonaj transferu środków na giełdę Bitbay.

Najszybsze kupno pierwszego bitcoina na giełdzie Bitbay

Gdy Twoje złotówki znajdują się już na platformie, możesz wreszcie zabrać się za kupno bitcoin na Bitbay. Najpierw kliknij w “giełda”, następnie ustaw parę “BTC/PLN” w lewym górnym rogu. Potem wejdź w “szybka transakcja” i w sekcji “szybkie kupno” ustaw PLN oraz wpisz kwotę w złotówkach, za którą nabędziesz swojego pierwszego bitcoina (lub jego część). Na koniec nie zapomnij kliknąć w zielony przycisk “kup”.

Gratulacje! Właśnie stałeś się posiadaczem BTC.

Najszybsza sprzedaż bitcoina na giełdzie Bitbay

Sprzedaż BTC jest tak samo prosta jak kupno. Na początku postępujesz dokładnie w ten sam sposób, klikając w “giełda”, a następnie “szybka transakcja” (u góry nadal widnieje para BTC/PLN). Potem zaś skieruj swój wzrok bardziej w prawo i w sekcji “szybka sprzedaż” naciśnij “BTC” oraz wpisz kwotę w bitcoinach, którą chcesz przeznaczyć na sprzedaż. Na koniec tradycyjnie nie zapomnij o sfinalizowaniu transakcji klikając, tym razem czerwony, przycisk “sprzedaj”. Po kilku sekundach złotówki ponownie znajdą się na koncie.

Podsumowanie transakcji na giełdzie Bitbay

Platforma Bitbay jest najpopularniejszą giełdą w Polsce. W tej chwili możesz handlować tam 31 kryptowalutami. Do wyboru są również 4 waluty tradycyjne FIAT. Poradnik ten pokazał w jak szybki i łatwy sposób można stać się posiadaczem najpopularniejszej kryptowaluty świata. Warto zastanowić się czy chcemy posiadać własne BTC, wszak liczebność bitcoina jest ograniczona do 21 milionów sztuk.

Poradnik ten można zastosować także do kupna i sprzedaży innych kryptowalut na giełdzie Bitbay, zmieniając dowolnie parę walutową w lewym górnym rogu panelu.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915