fbpx

Pierwsza islamska giełda kryptowalut, zgodna z prawem szariatu wystartuje w 2019 roku

Firma ADAB Solutions z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich planuje uruchomienie giełdy kryptowalut FICE (First Islamic Crypto Exchange). Nowa platforma będzie działała w zgodzie z zasadami prawa szariatu. Twórcy przewidują osiągnięcie 146 mln USD dziennego wolumenu transakcji (około 4.4 miliarda miesięcznie) do 2020 roku.

Fundusze krajów islamskich zasilą rynek kryptowalut

Nowy projekt nie został jeszcze uruchomiony, jednak zdobył już zainteresowanie ze strony kryptowalutowej społeczności. Giełda została uznana przez magazyn CoinShark jako numer 1 wśród 10 najbardziej użytecznych projektów ICO w 2018 roku. Firma twierdzi, że ich produkty są dla rynku kryptowalut szansą na wejście do świata islamu. Według zespołu będzie to pierwsza giełda kryptowalut, która będzie funkcjonowała w pełnej zgodzie z islamskim prawem finansowym.

W ramach platformy będą utworzone dwa specjalne departamenty, które zajmą się kontrolą jej działania. FICE stworzy w swoich strukturach specjalny Departament Islamskich Finansów i Komitet Doradczy Szariatu. Komitet zajmie się analizowaniem kryptowalut i potwierdzaniem, że każda, która zostanie dodana na giełdę będzie zgodną z obowiązującym tam prawem. Twórcy giełdy chcą więc ułatwić swoim klientom zadanie i uniknąć spekulacji, czy wprowadzane na platformę projekty są zgodne z ich przekonaniami.

Boom na islamskim rynku finansowym

Eksperci podkreślają ciągły, systematyczny wzrost islamskich finansów w ciągu ostatniej dekady. We wrześniu 2018, magazyn daily news opublikował dane, które pokazują średni roczny wzrost na poziomie 10-12% w ciągu ostatnich 10 lat. Ponadto, analitycy z firmy Thomson Reuters w lipcu 2018 oszacowali wartość islamskich finansów na 2.2 bilionów USD. Zauważyli również wpływ tego rynku w ponad 60 krajach na świecie. Prognozy ekspertów przewidują wzrost do 3.8 biliona do 2022 roku.

Według Centrum Badawczego Pew, na świecie żyje 1.8 mld Muzułmanów, a ta liczba rośnie z roku na rok. To jest powód, dla którego ADAB Solution wierzy, że to najlepszy czas na stworzenie pierwszej islamskiej giełdy kryptowalut.

ICO i przyszłe plany

ADAB Solutions daje użytkownikom możliwość zakupu tokenów ADAB w czasie ICO, które ruszyło w sierpniu 2018 i potrwa to lutego 2019. Cena tokena wynosi 0.1 USD, a firma przewiduje wzrost do 11.5 USD przed końcem 2022 roku. Token ADAB będzie używany m.in. do opłat prowizyjnych podczas dokonywania transakcji na platformie. Firma obiecała również automatyczne palenie 10% każdej prowizji, co ma na celu redukcję liczby tokenów i wzrost ich wartości.

ADAB Solutions przewiduje przyciągnięcie 730 000 przed uruchomieniem giełdy w 2019 roku. Zespół planuje zwiększyć tę liczbę do 1.9 mln użytkowników w 2020 roku – mowa tu również o użytkownikach nie wyznających prawa szariatu.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,242.88
ethereum
Ethereum (ETH) $ 187.73
ripple
XRP (XRP) $ 0.290157
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 292.76
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 62.00
eos
EOS (EOS) $ 3.50
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 20.40
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 134.29
stellar
Stellar (XLM) $ 0.074915