fbpx

Irlandzki rząd prowadzi inicjatywę rozwoju Blockchain

IDA Ireland, rządowa agencja odpowiedzialna za przyciąganie bezpośrednich inwestycji zagranicznych (FDI – foreign direct investment) prowadzi inicjatywę promującą inwestycje i rozwój blockchaina w kraju jak podał The Irish Times 11 czerwca.

Zgodnie z doniesieniami do The Irish Times, IDA zamierza uruchomić projekt o nazwie „Blockchain Ireland” mający na celu promowanie technologii oraz współpracę z międzynarodowymi firmami zajmującymi się technologią blockchain. Ma być to platforma internetowa, która będzie promować Irlandię jako „idealną lokację” dla międzynarodowych firm zajmujących się blockchainem.

Projekt został zainicjowany przez Irlandzką Grupę Ekspertów Blockchain (Irish Blockchain Expert Group – IBEG), Irlandzkie forum IDA, Departament Finansów, Enterprise Ireland i Consensys – amerykańskie studio produkcji oprogramowania stworzone przez współtwórcę Ethereum Joe Lubina.

W maju Irlandzki Uniwersytet Narodowy Galway przekonał rząd do promowania technologii w państwie, podkreślając potencjał blockchain. Przedstawiono go jako element mogący pozytywnie wpłynąć na wzrost gospodarczy i zmienić sposób w jaki funkcjonują struktury rządowe oraz firmy.

W ostatnich latach Irlandia stała się centrum biznesu technologicznego, przyciągając zagraniczne firmy 12,5 % podatku dla korporacji, a także ulgami na odkrycia oraz rozwój.

Wiele firm zlokalizowanych w Irlandii opracowało produkty i usługi wykorzystujące technologię blockchain. Są to m.in.: Circle, AidTech i Arc-Net. Jest też Deloitte, posiadające dedykowane laboratorium blockchain w Dublinie. W kwietniu Mastercard ogłosił, że zatrudni więcej specjalistów od blockchain w kraju. Celem jest pobudzenie tworzenia większej innowacji w dziedzinie płatności.

Irlandia jest również sygnatariuszem europejskiego partnerstwa blockchain, które zostało utworzone w tym roku przez Komisję Europejską. Partnerstwo ma być „narzędziem współpracy między państwami członkowskimi w celu wymiany doświadczeń, fachowej wiedzy w dziedzinach technicznych oraz regulacyjnych jak i przygotowania do uruchomienia ogólnounijnych aplikacji na jednolitym rynku cyfrowym z korzyścią dla sektora publicznego i prywatnego.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344