fbpx

Iran pracuje nad kryptowalutą wspieraną przez rząd

Narodowe Centrum Cyberprzestrzeni w Iranie ujawniło, że projekt wspieranej przez państwo kryptowaluty jest gotowy, jak wynika z informacji lokalnego magazynu informacyjnego Financial Tribunem, opublikowanej 25 sierpnia.

Według przekazanych informacji, projekt państwowej waluty cyfrowej został opracowany na polecenie prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego.

Saeed Mahdiyoun, zastępca dyrektora odpowiedzialnego za opracowanie przepisów dotyczących Najwyższej Rady ds. Cyberprzestrzeni Iranu, ujawnił lokalnej agencji informacyjnej IBENA, że pomysł wprowadzenia kryptowaluty narodowej jest konsekwentnie rozwijany przez organ odpowiedzialny za cyberprzestrzeń w tym kraju.

Mahdiyoun powiedział również, że władze kraju pracują nad regulacją kryptowalut, a Centralny Bank Iranu ma ujawnić oficjalne stanowisko w tej sprawie pod koniec września.

Obecnie operacje związane z kryptowalutami zakazane przez irańskie banki i instytucje kredytowe, w związku z obawami o pranie pieniędzy. Taka sytuacja trwa od grudniu 2017 r.

Iran potwierdził, że stworzy swój własny, wspierany na poziomie rządowym token, aby uniknąć nadchodzących sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych, a także usprawnić międzynarodowe transakcje finansowe.

Kraj ten idzie za przykładem Wenezueli, której rząd wprowadził pierwszą państwową kryptowalutę Petro w lutym tego roku. Władze Iranu korzystają z technologii blockchain, aby sprostać poważnym wyzwaniom, w tym całkowitemu zakazowi pozyskiwania dolarów amerykańskich, który został uchwalony na początku sierpnia.

7 sierpnia Cointelegraph poinformował, że zagrożenie kryptowalutą w Iranie rośnie i będzie dalej rosło w obecnym otoczeniu geopolitycznym. Według raportu globalnej firmy konsultingowej Accenture, wykryte oprogramowanie ransomware “mogło zostać stworzone przez wspieranych przez rząd aktorów lub irańskich przestępców”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,901.91
ethereum
Ethereum (ETH) $ 251.98
ripple
XRP (XRP) $ 0.391080
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 407.49
eos
EOS (EOS) $ 6.25
litecoin
Litecoin (LTC) $ 90.53
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.62
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.129684
cardano
Cardano (ADA) $ 0.081886