fbpx

HIGH MOBILITY, tworzące oprogramowanie do autonomicznych pojazdów i IOTA rozpoczęli współpracę

Fundacja IOTA rozpoczyna współpracę z HIGH MOBILITY. Dzięki kooperacji, programiści HIGH MOBILITY będą mogli tworzyć nowe rodzaje aplikacji, wykorzystując do tego Tangle IOTA.

HIGH MOBILITY, to jedna z wiodących firm z branży oprogramowania do autonomicznych pojazdów, na świecie. Zgodnie z tym wpisem na blogu Medium, należącym do HIGH MOBILITY, rozpoczynają oni współpracę z Fundacją IOTA w celu wykorzystania rozwiązań oferowanych przez Tangle (rodzaj rozproszonego rejestru danych), który jest rdzeniem IOTA. Celem współpracy jest wykorzystanie infrastruktury IOTA do wzmocnienia standaryzowanego API łączącego ze sobą pojazdy, którego autorem jest HIGH MOBILITY.

Jak komentuje CTO HIGH MOBILITY, Kevin Valdek:

“Wraz z rozproszonym rejestrem IOTA oraz wizją zespołu dot. przyszłej mobilności, będziemy mogli zaobserwować integrację IOTA w wielu nowych usługach. Rodzaje zastosowań, które mogą zostać wdrożone dzięki technologii IOTA i wykorzystaniu danych dot. pojazdów, są niezliczone.”

IOTA stale się rozwija

Zgodnie z postem na Medium, firmy rozpoczynają pierwszy etap swojej współpracy nad planem dot. “bystrego ładowania” w nowym biurze IOTA. Valdek wyjaśnił, że pierwszy plan pokaże w jaki sposób dane dot. pojazdów będą kopiowane do rozproszonego rejestru Tangle IOTA oraz w jaki sposób mogą być one połączone z infrastrukturą ładowarek i płatności.

Alisa Maas, Dyrektor Mobilności i Automobilności w Fundacji IOTA oznajmiła, że zapełnienie luki pomiędzy korporacjami a programistami za pomocą implementacji łatwych do użytku i skalowania rozwiązań, rozwiąże główne “punkty zapalne” hamujące adopcję.

HIGH MOBILITY spodziewa się rozpoczęcia prac w nowym biurze IOTA wraz z końcem roku 2018. W przestrzeni tej, programiści będą w stanie tworzyć i testować aplikacje, wykorzystując do tego standaryzowane API służące do łączności między pojazdami, dostarczane przez HIGH MOBILITY, na platformie IOTA.

Partnerstwo z HIGH MOBILITY znacząco zwiększy potencjał dla IOTA, by projekt mógł zaistnieć w branży. Dodatkowo, współpraca ta, przyczyni się również do większego zaangażowania deweloperów z branży rozproszonego rejestru danych (takich jak Blockchain czy Tangle), w rozwój aplikacji skupionych wokół mobilności i automobilności.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868