fbpx

Badanie banku ING zapowiada dwukrotny wzrost zainteresowania kryptowalutami w niedalekiej przyszłości

Firma badawcza Ipsos w imieniu ING Bank B.V. przeprowadziła badanie na temat postrzegania kryptowalut w Europie, Australii i Stanach Zjednoczonych. Rezultaty badań mówią jasno: zainteresowanie technologią kryptowalut prawdopodobnie podwoi się w niedalekiej przyszłości.

Podczas gdy tylko 9% ankietowanych powiedziało o tym, że posiada aktualnie kryptowaluty, 25% określiło, że zamierza kupić je w przyszłości. Największy procent posiadaczy kryptowalut okazała się mieć Turcja. Według badań jest to aż 18%. Najniższy procent, bo tylko 4% jest w Luksemburgu.

Badanie jest przeprowadzane kilka razy do roku. Uwzględnia się w nim płeć, wiek oraz populację w każdym kraju. Dane o konsumentach zostają uśrednione. Ostatnie badanie przeprowadzono w okresie od 26 marca do 6 kwietnia 2018 roku. Ankietowanych było około 1000 osób z 15 krajów.

Według badań, 66 procent Europejczyków słyszało o kryptowalutach. Znajomość pojęcia “kryptowaluty” deklaruje 77 % mężczyzn i 55% kobiet. 35 % respondentów zgodziło się co do tego, że kryptowaluty są przyszłością płatności online. 35% stwierdziło też, że zamierza zwiększyć swoją ilość kryptowalut w przeciągu kolejnych 12 miesięcy.

Świadomość istnienia kryptowalut deklaruje ponad 50% spośród ankietowanych we wszystkich krajach, w których odbyło się badanie. Co ciekawe najwyższe wskaźniki zanotowano w Austrii (79%) oraz w Polsce (77%). Dla porówniania, w USA o kryptowalutach słyszało 57% respondentów.

The share of awareness of crypto is equal to or exceeds 50 percent in every surveyed country, with the highest rate in Austria (79 percent) and Poland (77 percent). In the U.S., 57 percent of respondents have heard of cryptocurrency.

Mniej niż jeden na dziesięciu europejczyków posiada kryptowaluty. Podobne liczby wyszły badaczom w Stanach Zjednoczonych oraz Australii. Badanie pokazało, że Europejczycy korzystający z bankowości mobilnej to osoby ze znacznie większą szansą na posiadanie kryptowalut. 12% z nich posiada kryptowaluty, w porównaniu do osób nie korzystających z takiej formy bankowości, gdzie odsetek wynosi 4%.

Badania wykazały, że większość respondentów rozpoznaje kryptowaluty jako bardziej ryzykowną formę lokowania kapitału niż gotówka, nieruchomości, obligacje rządowe oraz giełda. Wśród preferowanych źródeł informacji o potencjalnych inwestycjach w Bitcoin (BTC) w 11 z 15 krajów ludzie wybierali specjalistyczne strony internetowe. Respondenci z Hiszpanii, Francji i Luksemburga woleli polegać na doradcach finansowych lub bankowych, podczas gdy Włosi powiedzieli, że woleliby zarówno specjalistyczne strony internetowe jak i profesjonalnych doradców.

Wcześniej w tym miesiącu firma konsultingowa Capgemini znalazła w swoim World Wealth Report 2018, że zainteresowanie kryptowalutami wzrosło. Według raportu blisko jedna trzecia badanych osób wyraziła duże zainteresowanie kryptowalutami. Zainteresowanie kryptowalutami było znacznie wyższe wśród młodszych inwestorów. Wśród osób poniżej 40 roku życia, 70% przywiązywało dużą wagę do tego, by ich managerowie dostarczali im informacji o sytuacji na giełdach. Inwestorzy w wieku 60 lat i więcej są zdecydowanie mniej zainteresowani kryptowalutami. Tylko 13% z nich zabiega o informacje dotyczące kryptowalut.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz