fbpx

Indie zamierzają wykorzystywać blockchaina w dystrybucji żywności

Południowy stan Indii, Kerala zamierza wykorzystywać technologię blockchain w dystrybucji i dostarczaniu żywności.

Rząd Kerali, stanu znajdującego się na południu Indii będzie wykorzystywać blockchain do dystrybucji oraz dostarczania żywności. Poinformował o tym lokalny serwis informacyjny Business Standard 17 czerwca.

Nowy projekt jest kierowany przez zespół ekspertów do spraw Rozwoju oraz Innowacji (K-DISC). Wykorzystają oni technologię blockchain oraz Internet of Things (IoT) do zwiększenia wydajności sieci państwa w produkty mleczne, warzywa oraz ryby.

Przewodniczący K-DISC, KM Abraham, powiedział, że każdy z elementów włączonych w sieć dostaw będzie posiadał oddzielny adres ID. Dzięki temu, jego źródło, produkcja, jakość oraz dystrybucja będzie mogła być monitorowana przez blockchain.

Stan Kerala zamierza prawdopodobnie używać technologii blockchain do swojego systemu ubezpieczenia upraw. Na jego bazie, stworzony ma zostać odporny na niepożądane zmiany system rozliczania roszczeń dla rolników cierpiących na straty upraw. Niezamienne dane które zawiera blockchain mogą pomóc ocenić czy strata wynika z przyczyn naturalnych czy innych elementów. Technologia w przyszłości może służyć też do pośredniego rozwiązywania sporów między firmami ubezpieczeniowymi, a beneficjentami, eliminując potrzebę obecności przedstawicieli osób trzecich.

W kwietniu, amerykański koncern Walmart ogłosił, że jest gotowy, by używać blockchain w branży produktów spożywczych. Razem z IBM stworzyli system, który będzie redukował zużycie jedzenia oraz usprawni zarządzanie odpadami.

W ostatnim tygodniu Microsoft ogłosił nowe partnerstwo w celu zaprogramowania własnej platformy śledzącej produkty, opartej o blockchain. Mają na celu stworzenie systemu zapewniającego pewne identyfikowanie produktu oraz określanie jego położenia w łańcuchu dostaw.

Kolejnym wydarzeniem z zeszłego tygodnia jest ujawnienie przez Zarząd Portu w Rotterdamie, że współtworzy własny system bloków, który podobnie jak K-DISC wykorzystuje system znakowania, aby uzyskać natychmiastowy wgląd w warunki przychodzących ładunków.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633