fbpx

Indie rozważają podatek od towarów i usług dla transakcji kryptowalutowych

Według Bloomberga rząd Indii może zacząć pobierać od handlu walutami cyfrowymi podatek rzędu 18%. Planowane jest to mimo niedawnego zakazu dla banków wydanego przez Bank Rezerw Indii. Zakaz obejmował zajmowanie się kryptowalutami oraz platformami kryptowalutowymi.

Anonimowe źródła podały, że Centralna Rada Podatków Pośrednich i Zwyczajnych rozważa obecnie propozycję, która po jej sfinalizowaniu zostanie przedstawiona również Radzie ds. Podatków i Towarów. We wniosku napisano dlaczego sprzedaż oraz kupno kryptowalut mogą ulec opodatkowaniu. Jest to spowodowane tym, że kryptowaluty są zasobem dóbr.

Wartość transakcji kryptowalutowej byłaby oparta na jej wartości w rupiach lub równowartości w swobodnie wymienialnej obcej walucie. Transakcje zawierane poza Indiami również podlegałyby GTS (w tym przypadku IGTS) i zostałyby uznane za import lub eksport towarów. Z powodów takich jak: dostarczanie, przesyłanie, przechowywanie oraz księgowość, kryptowaluty są uważane za usługi. Podobnie jest z wydobywaniem kryptowalut – mówi Bloomberg. Giełdy oraz portfele cyfrowe musiałyby płacić GTS zgodnie z propozycją, podczas gdy za wymianę zagraniczną odpowiedzialna byłaby IGST.

Opodatkowanie handlu kryptowalutami w Indiach może wejść w życie 1 lipca

Ponadto źródła informacji podały, że nowy system podatkowy może zostać wprowadzony już 1 lipca. Może to jednak przeciągnąć się z powodu konieczności uregulowania spraw technologii kryptowalut. Departament podatkowy Indii od kilkunastu miesięcy próbuje uniemożliwiać oszustwa podatkowe. W lutym wydano zawiadomienia dla około 100 000 handlowców i inwestorów – zaraz po tym jak ankiety giełdowe wykazały, że w przeciągu ostatnich 17 miesięcy w Indiach zostały przeprowadzone transakcje kryptowalutowe na 3,5 miliarda dolarów.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,415.71
ripple
XRP (XRP) $ 0.300183
ethereum
Ethereum (ETH) $ 88.19
stellar
Stellar (XLM) $ 0.113098
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 99.25
eos
EOS (EOS) $ 1.85
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 88.35
litecoin
Litecoin (LTC) $ 23.76
tron
TRON (TRX) $ 0.013346