fbpx

Telegram ICO – Rząd Iranu ma obawy

Wysocy rangą przedstawiciele irańskiego rządu debatują nad zablokowaniem aplikacji Telegram, co częściowo związane jest z obawą, że nowy token mógłby osłabić walutę narodową.

Telegram zdobył w Iranie popularność i już teraz niektórzy członkowie rządu patrzą na niego krzywym okiem, ponieważ podejrzewa się, iż został on użyty do zorganizowania protestów w kraju pod koniec ubiegłego roku.

Po niedawnym rekordowym ICO, w ramach której Telegram zebrał niebotyczne 1,7 miliarda dolarów, firma planuje wykorzystać te środki do stworzenia platformy opartej na blockchainie, mającej na celu umożliwienie użytkownikom na zdecentralizowaną komunikację. Platforma wykorzystywać będzie stworzony przez siebie token o nazwie GRAM.

Według strony Al-Monitor Hassan Firouzabadi, sekretarz Wysokiej Rady ds. Cyberprzestrzeni, kilka dni temu naciskał w telewizji publicznej na zablokowanie Telegrama, twierdząc, że dominacja firmy w Iranie czynią ją „wrogiem sektora prywatnego” i dodając:

„Telegram oficjalnie ogłosił, że będzie wykorzystywany jako platforma ekonomiczna, tym samym osłabiając irańską walutę narodową”.

Według irańskiej gazety Entekhab Firouzabadi postrzega brak regulacji jako problem: „Szacujemy, że długość życia [wirtualnej] waluty wynosi 10 lat i przez ten okres ok. 50 miliardów dolarów zostanie wypompowane z kraju.
A jeśli kurs załamie się, ludzie wyjdą na ulice i będą pytać, dlaczego nie podjęliśmy wcześniej żadnych przeciwdziałań”.

31 marca poseł Alaeddin Boroujerdi powiedział, że decyzja o zablokowaniu aplikacji „została podjęta na najwyższym szczeblu, a sama aplikacja zostanie zastąpiony przez krajowy odpowiednik”.

Prezydent Iranu, Hassan Rouhani, powiedział na spotkaniu urzędników rządowych: „Celem tworzenia i ulepszania irańskiego oprogramowania i komunikatorów nie powinno być blokowanie dostępu [do innych aplikacji], ale likwidacja monopoli”.

Rouhani został również zacytowany przez posła Jalala Mirzaei: „Nikt nie sprzeciwia się przełamywaniu monopolu Telegrama, ale blokowanie tej aplikacji nie jest rozwiązaniem wspierającym rozwój lokalnych aplikacji do obsługi wiadomości”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633