fbpx

ICO Red Pulse – Chińska platforma dostarczająca dane finansowe oraz pierwsze ICO na NEO

UWAGA! Na obecną chwilę, w związku z regulacjami prawnymi ICO w Chinach, wszystkie chińskie ICO zostały wstrzymane do czasu de

Red Pulse to firma działająca na Chińskim rynku od 2015 roku, która została założona przez doradców z firmy Z-Ben Advisors, która zajmowała się obsługą klientów zagranicznych szukających informacji o rynku Chińskim. Red Pulse zajmuje się dostarczaniem danych z chińskich rynków finansowych dla wielu instytucji. Jak twierdzi Red Pulse, na obecną chwilę współpracują z 50 dużymi instytucjami a na swoim newsletterze mają ponad 50,000 subskrybentów.

Red Pulse podkreśla, że jednym z częstych problemów branży danych i informacji jest niedokładność i brak transparentności. Nawet popularne źródła dostarczające informacje często podłapują plotki bez ich weryfikowania. Nagłaśniają je rano tylko po to aby wieczorem im zaprzeczyć.

Zgodnie z tym co podaje Red Pulse, z pośród tysięcy firm dostarczających dane, Bloomberg umiejscowił ich w pierwszej setce najefektywniejszych na świecie w tej branży.

Celem firmy Red Pulse jest dostarczanie danych wysokiej jakości, które nie są dostępne u tradycyjnych instytucji czy publicystów (nawet za opłatą). Chiński rynek jest bardzo głośny i przeładowany rozbieżnymi informacjami. Red Pulse zamierza zrewolucjonizować rynek danych w Chinach oraz globalnie. Firma zamierza to uczynić dzięki zdecentralizowanej platformie do wymiany danych, gdzie twórcy treści mogą zarabiać dzięki udostępnianiu swoich własnych badań a osoby, które tych danych potrzebują mogą je w prosty sposób zakupić – wszystko przy pomocy tokenów RPX.

Z pomocą platformy Red Pulse firmy badawcze, profesjonalni analitycy czy nawet amatorzy mogą sprzedawać swoje dane i w zamian otrzymywać tokeny RPX. Osoby czy firmy, które tych danych potrzebują, będą mogły sprawnie te dane zakupić lub dodać zlecenie na takie treści jakich dokładnie potrzebują.

Tokeny RPX będą walutą na platformie. Im, więcej osób będzie z niej korzystało tym większą wartość powinny mieć tokeny. Dodatkowo Red Pulse będzie miał także system oceniania i wiarygodności informacji dostarczanych przez twórców. Lepsze oceny będą oznaczały większą ilość tokenów RPX za każdą z publikacji.

W przeciwieństwie do większości tokenów Red Pulse zaplanował 10% roczną inflację dla RPX. Połowa z tego będzie szła dla osób trzymających tokeny w swoim portfelu a połowa dla osób tworzących treści na platformie.

Co udało się do tej pory zrobić?

Od połowy 2015 do połowy 2017 firmie udało się:
• Uruchomić przeglądarkową platformę do poszukiwania danych finansowych na rynku Chińskim
• Nawiązać współpracę z 50 klientami instytucjonalnymi, wśród których znajdują się topowi doradcy finansowi oraz banki inwestycyjne
• Bazę ponad 50,000 subskrybentów na newsletterze
• Aplikacja mobilna na iOS, w której można znaleźć treści w języku angielskim oraz chińskim (aktualnie aplikacja dostępna jest jedynie dla klientów Red Pulse)
• Współpraca oraz integracja z Bloomberg’iem, Thompson Reuters, S&P Capital IQ, oraz FactSet
• Prototyp automatycznej platformy do zbierania, klasyfikowania oraz przetwarzania danych

W planach Red Pulse jest wprowadzenie zdecentralizowanej platformy będącej rynkiem wymiany danych wspieranej przez RPX a także rozszerzenie swoich działań na rynki Azji i Pacyfiku.

Zespół Red Pulse

Jonathan Ha, CFA, Założyciel, CEO – wcześniej Head of Consulting w Z-Ben Advisors, Management Consultant w

AMS, IBM, EMC, MBA z UC Berkeley Haas School of Business, BSE z University of Pennsylvania

Stanley Chao, CFA, CAIA, Współzałożyciel, Head of Data Science – 11 letnie doświadczenie w zarządzaniu usługami finansowymi w różnych firmach

Peter Alexander, Współzałożyciel, Członek Zarządu – Założyciel Z-Ben Advisors, wcześniej Chiński Chief Representative at Prudential Financial (Shanghai) oraz Nationwide Bank (Shanghai)

Red Pulse posiada także bardzo mocny zespół doradców: Dr. Jiming Ha, były Vice Chairman w Goldman Sachs China, Tanfeng Cheng, były Head of China w BNP Paribas Investment Partners, Richard Wang, Partner, Draper Dragon VC, and Da Hongfei, Założyciel of NEO.

Część analityczna

Firma działa i zarabia do 2015 roku i ma bazę płacących klientów instytucjonalnych oraz 50,000 potencjalnych klientów dla swojej nowej, zdecentralizowanej platformy.

Chiński rynek jest ogromny i coraz większe wolumeny wędrują w jego stronę. Popyt na rzetelne dane z tego rynku będzie rósł.

Firma Red Pulse chce rozwiązać duży problem na ogromnym rynku – transparentność i rzetelność danych. Pomorze to zarówno Chińskim jak i zagranicznym inwestorom zainteresowanym tym rynkiem. Szczególnie Ci drudzy będą gotowi zapłacić za solidne dane ponieważ bariera językowa utrudnia weryfikację jakości aktualnie pozyskiwanych danych. Red Pulse może stać się liderem na bardzo dużym rynku.

Zespół oraz doradcy Red Pulse są naprawdę imponujący.

Będzie to pierwsze ICO na platformie NEO a więc ryzyko związane z bezpieczeństwem smart contractu i całego ICO jest większe niż w przypadku sprawdzonych platform.

Zdecentralizowana platforma zostanie uruchomiona dopiero w trzecim kwartale 2018 roku.

Regulacje i obostrzenia dotyczące ICO na rynku Chińskim doprowadziły do zakazu udziału w ICO inwestorów z Chin.

Oznacza to jednocześnie spadek popytu na ICO aczkolwiek możemy spodziewać się, że osoby, które nie mogły brać udziału w ICO będą chciały jak najszybciej zakupić tokeny na giełdzie co może znacznie wpłynąć na ich wartość tuż po wejściu na giełdę.

Hard Cap w wysokości 15 milinów dolarów pozostawia dużo miejsca do wzrostu wartości tokenów. Przy obecnej cenie NEO ok. 30$ daje to ok. 3 centów za 1 token RPX

Podsumowując

Projekt Red Pulse wygląda naprawdę solidnie. Przez zakaz udziału w ICO dla inwestorów z Chin perspektywa krótkoterminowa jest naprawdę obiecująca Bardzo prawdopodobne, że Chińscy obywatele będą chcieli jak najszybciej zaopatrzyć się w tokeny RPX od razu po ich wejściu na giełdę. Jeżeli chodzi o perspektywę długoterminową to trudno powiedzieć czy indywidualni inwestorzy będą chcieli płacić za dane, czy nie będą woleli zrobić bezpłatnego researchu we własnym zakresie. Jednakże, rynek jest ogromny i jest na nim dużo miejsca dla platformy dostarczającej rzetelne dane finansowe w języku chińskim oraz angielskim.

Trzeba także pamiętać, że będzie to pierwsze ICO na platformie NEO, przez co trudno powiedzieć czy wszystko pójdzie tak gładko jak dzieje się to na sprawdzonych plaformach.

Oczywiście wszystkie wartości są czysto spekulacyjne i należy samemu oszacować sytuację. Jak zwykle pragniemy zaznaczyć, że ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną opinią autora o charakterze wyłącznie informacyjnym.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,206.44
ethereum
Ethereum (ETH) $ 180.77
ripple
XRP (XRP) $ 0.287711
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 222.05
litecoin
Litecoin (LTC) $ 54.84
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.47
eos
EOS (EOS) $ 2.97
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 89.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.063812