fbpx

ICO Cindicator – rynek przewidywań oparty na hybrydowej inteligencji

Na obecną chwilę Cindicator to aplikacja, w której możemy oszacowywać prawdopodobieństwo zaistnienia zdarzeń z przyszłości. Przykładowo czy cena Bitcoina przekroczy 5,000 USD do końca września? Jeśli będziemy w stanie dobrze oszacowywać przyszłość to platforma wynagrodzi nas w tokenach CND.

Jednakże zespół Cindicator mierzy znacznie wyżej. Cindicator ma w planach zbudowanie całej hybrydowej infrastruktury do przewidywania przyszłości. Połączone siły subiektywnych opinii oraz dokładnych analiz mają stanowić jak najbardziej trafne narzędzie do przewidywania przyszłości na rynkach finansowych, wydarzeń politycznych i w wielu innych aspektach.

City business district with people walking on the streets in front of a digital display with data, charts and diagrams related to stock market, currency exchange and global finance. A businessman is walking, defocused by motion blur. Blue line graphs with numbers and exchange rates, candlestick charts and financial figures fill the image with a glowing light. Street lights, city life and global business.

Co dokładnie umożliwia nam korzystanie z Cindicator’a?

Technologiczna i analityczna infrastruktura dla efektywnego i bezpiecznego zarządzania kapitałem.

Okazja dla analityków do monetyzacji ich szacowań i przewidywań.

Narzędzia i dane niezbędne do podejmowania decyzji finansowych.

Najświeższe analizy branżowe, trendy, możliwości oraz perspektywy rozwoju rynku.

Wskaźniki i indeksy dla portfolio kryptowalut.

Oś czasu projektu

W 2015 roku została uruchomiona pierwsza wersja platformy na iOS wykorzystująca kolektywną inteligencję.

W czerwcu 2016 firma pozyskała dofinansowanie od funduszu VC

W Październiku 2016 firma została członkiem Microsoft’owego BizSpark i otrzymała 120,000 USD dofinansowanie.

W styczniu 2017 zostało uruchomione API do sygnałów tradingowych, które wypróbowało już 11 funduszy hedgingowych oraz 3 banki.

Między kwietniem a majem 2017 firma otrzymała koleją rundę finansowanie w wysokości 200,000 USD

Na obecną chwilę z aplikacji na iOS oraz android korzysta łącznie prawie 10,000 użytkowników.

W październiku 2017 Cindicator planuje wzbogacić aplikację o wskaźniki tradingowe, indeksy, narzędzia analityczne, system oceniania ICO oraz wersję przeglądarkową platformy.

w pierwszym kwartale roku 2018 ma zostać powołany specjalny fundusz inwestycyjny, który zostanie zasilony 20% środków zebranych podczas ICO. Profity wygenerowane przez ten fundusz będą rozdzielane pomiędzy użytkowników platformy w zależności od dokładności i trafności ich przewidywań. Dodatkowo mają zostać uruchomione tradingowe roboty.

W 2019 ma zostać wdrożona infrastruktura dla funduszy inwestycyjnych, krypto-ETF oraz bezpieczna infrastruktura.

Jakie zastosowanie mają tokeny CND?

Przede wszystkim tokeny CND będą wykorzystywane do nagradzania użytkowników w zależności od dokładności z jaką oszacowali wydarzenia. Użytkownicy następnie będą mogli albo te tokeny albo trzymać na platformie albo wydawać.

Za samo trzymanie tokenów CND, użytkownicy będą mieli dostęp do nowych narzędzi na platformie. Progi dostępu będą uzależniony od ilości posiadanych tokenów oraz od wielkości społeczności na platformie. Wśród narzędzi tych znajdą się indeksy dla rynków tradycyjnych oraz kryptowalut, usługi dla traderów tj. boty, notyfikatory oraz narzędzia do monitorowania portfolio. Narzędzia analityczne tj. oceny ICO, analizy rynkowe oraz analizy portfoliów inwestycyjnych. Trendy rynkowe generowane za pomocą inteligencji hybrydowej.

Oprócz samego trzymania będziemy mogli także wydawać nasze tokeny CND na dodatkowe narzędzia tj. dzienne, tygodniowe oraz miesięczne indeksy przesyłane na maila, dostęp do platformy SaaS (oprogramowanie jako usługa) z wykresami i analizami inteligencji hybrydowej dla różnych wydarzeń, aplikacja mobilna oraz dostęp do API

Zespół Cindicator

składa się z 11 osób. Kluczowi członkowie to:

Mike Brusov, CEO – współzałożyciel Wobot oraz prezes produktów mobilnych w Between Digital

Yuri Lobyntsev, CTO – wcześniej CEO w Octabrain i Oumobile

Artem Baranov, COO – wcześniej COO w Octabrain i Crimson Jackets

W dodatku projekt Cindicator jest wspierany przez świetnych doradców tj.: Charlie Shrem, jeden z fundatorów Fundacji Bitcoin, Marcus Killick, członek zarządu w Giełdzie Gibraltar oraz Alexander Ivanov, założyciel platformy Waves.

Część analityczna

Aby korzystać z aplikacji i mieć dostęp do narzędzi, indeksów i danych potrzebne nam są tokeny CND więc im bardziej wartościowa wiedza będzie znajdowała się na platformie tym większa będzie wartość tokenów. Użytkownicy natomiast będą promowani jedynie w przypadku dobrych szacowań a platforma będzie w łatwy sposób mogła wyłaniać najskuteczniejszych “przewidywaczach” i dostarczać jak najlepsze informacje – prosty i skuteczny mechanizm podnoszenia wartości tokenów w odróżnieniu do samej wartości spekulacyjnej.

Wielu inwestorów już wspierało ten projekt w przeszłości a w dodatku Bitfin Capital oraz The Token Fund oprócz bycia klientami Cindicator’a dodatkowo zdecydowali się zainwestować podczas ICO.

Cindicator ma już funkcjonalny produkt, który działa od ponad dwóch lat i korzysta z niego prawie 10,000 osób.

Największym wyzwaniem będzie kontrolowanie informacji dopływających z rnyku kryptowalut oraz tradycyjnych rynków jednocześnie. Jest to jednocześnie zaletą ponieważ może przyciągnąć inwestorów oraz użytkowników spoza branży kryptowalut ale może także stanowić spore wyzwanie ponieważ dwa różne rynki wymagają różnych podejść, analizy różnych danych i opierają się na innych wiadomościach i źródłach.

Zdecentralizowany rynek dostarczający dane finansowe to przestrzeń w której Cindicator będzie konkurował m. in. z Numerai i Enigmą a także innymi dostawcami danych z rynku kryptowalut jak Santiment i Coindash. Nie wspominając już o Augur, który również jest platformą do przewidywania zdarzeń.

Podczas ICO będzie dostępnych 15 miliardów tokenów CND. Koszt jednego tokena to 0,01 USD a więc hard cap to 15 milinów USD. Nie jest to zbyt wygórowana suma i pozostawia sporo miejsca na dalszy wzrost wartości kryptowaluty.

Cindicator zastosował bardzo oryginalne podejście podczas ICO. Aby móc w nim uczestniczyć musimy zapisać się na białą listę, aczkolwiek nie daje nam to jeszcze 100% pewności na uczestnictwo w ICO. Cindicator będzie analizował każde zgłoszenie i akceptował jedynie wybranych kandydatów, w których widzi przyszłych użytkowników aplikacji. Jak sami mówią “ludzie zainteresowani wyłącznie tokenami mogą kupić je na giełdzie. Podczas ICO zależy nam przede wszystkim na osobach, które będą mogły wzbogacić projekt.”

Podsumowując

Projekt ma bardzo dobre zaplecze, działający produkt, świetny zespół jak i doradców oraz społeczność. Selektywna struktura ICO może być przyczyną szybkiego wzrostu wartości tokenków. Jeżeli chodzi o perspektywę długoterminową to projekt ma bardzo duże szanse powodzenia o ile uda mu się odpowiednio dobrze zarządzać dwoma rynkami na raz. Jeśli to się uda to Cindicator może stać się wspaniałym narzędziem, z którego będą korzystali nie tylko ludzie zainteresowani rynkiem kryptowalut ale i tradycyjnym rynkiem finansowym, który jest ogromny.

Oczywiście wszystkie wartości są czysto spekulacyjne i należy samemu oszacować sytuację. Jak zwykle pragniemy zaznaczyć, że ten artykuł nie jest poradą inwestycyjną a jedynie subiektywną opinią autora o charakterze wyłącznie informacyjnym.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 11,454.36
ethereum
Ethereum (ETH) $ 271.36
ripple
XRP (XRP) $ 0.335562
litecoin
Litecoin (LTC) $ 103.62
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 346.92
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 31.60
eos
EOS (EOS) $ 4.81
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 160.57
tron
TRON (TRX) $ 0.028633