fbpx

Raport IBM: Aż 62% dyrektorów w firmach samochodowych uważa, że do 2021 r. blockchain będzie branżową rewolucją

Wygląda na to, że producenci samochodów mocno stawiają na blockchain. Według najnowszego badania przeprowadzonego przez IBM, aż 62% dyrektorów w firmach samochodowych, uważa, że technologia blockchain będzie branżową rewolucją do 2021 roku.

Dodatkowo, aż 95% producentów aut planuje poczynić “od umiarkowanych do znaczących” inwestycji w technologię blockchain, na przestrzeni najbliższych 3 lat.

W swoim raporcie zatytułowanym “Odważając się na bycie pierwszym”, Instytut Badawczy IBM mówi, że blockchain może zrewolucjonizować branżę samochodową dzięki zapewnieniu transparentnych łańcuchów dostaw oraz przejrzystych transakcji finansowych.

Branża samochodowa stawia na blockchain

Wartymi uwagi liczbami wynikającymi z badania, są:

  • 62% kierowników, uważa że blockchain będzie rewolucją w branży na przestrzeni najbliższych 3 lat,
  • 54% spodziewa się, że nowe modele biznesowe wpłyną na inwestycje w blockchain,
  • 54% kierowników zaimplementuje pierwszą komercyjną sieć blockchain na przestrzeni najbliższych 3 lat.

Dodatkowo, według branżowych liderów ogromną rolę w rewolucji odegrają smart contracts, które są samowykonawcze i stanowią niezmienne prawo po zakodowaniu. Jak podaje IBM w swoim raporcie:

“Pojazdy składają się z tysięcy części. Niemożliwość śledzenia i weryfikowania tych części, może spowodować, że nie będą one działały prawidłowo po integracji z innymi podzespołami. Może to doprowadzić do wadliwych osiągów i niezadowolenia klientów.”

Wygląda, na to, że dyrektorzy firm samochodowych, ufają korzyściom wynikającym z implementacji technologii blockchain, takim jak: bezpieczeństwo, transparentność informacji oraz możliwość ich łatwego śledzenia i weryfikowania na każdy etapie łańcucha dostaw.

Giganci, którzy już postawili na blockchain

Wielu producentów aut zaufało już technologii blockchain i testuje oparte o nią rozwiązania. Należą do nich m.in.: Volkswagen, Porsche czy polski projekt Arrinera Hussarya.

Dodatkowo, technologia rozproszonego rejestru, może odegrać ważną rolę również przy nowoczesnych pojazdach autonomicznych, a także w sharing economy związanej z pojazdami.

Poza branżą samochodową, w ostatnim czasie technologię blockchain wdrożyli giganci, z branży sieciowych sklepów detalicznych, tacy jak Carrefour czy Auchan. Obydwie sieci sklepów korzystają z technologii blockchain do śledzenia łańcuchów dostaw niektórych swoich produktów. W przyszłości planowane jest monitorowanie coraz większej ilości produktów w oparciu o technologię rozproszonego rejestru.

Pełny raport autorstwa IBM Institute for Business Value, grupy biznesowo badawczej IBM znajdziesz tutaj: LINK.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930