fbpx

Huawei uruchamia nową usługę blockchain

Huawei Cloud, firma należąca do holdingu Huawei Global, ogłosiła start swojej usługi “Blockchain Service (BCS)” na rynek międzynarodowy. 

Usługa BCS została wypuszczona do użytku publicznego w październiku 2018 na terenie Chin. Obecnie jest ona dostępna dla odbiorców na całym świecie, bezpośrednio na międzynarodowej stronie Huawei Cloud.

Usługa ta, pozwala przedsiębiorcom i programistom z całego świata na tworzenie, uruchamianie i zarządzanie aplikacjami opartymi o blockchain w oparciu o usługę chmury należącej do Huawei, w sposób prosty i bezpieczny oraz niskimi nakładami kosztowymi. Jak zapowiadała firma przed ogłoszeniem startu BCS, usługa ta będzie stanowić podwaliny pod globalną platformę blockchain, która niedługo ma ujrzeć światło dzienne.

Możliwości Huawei Blockchain Service

BCS to usługa w chmurze, która wykorzystuje blockchain oraz wcześniejszą technologię Huawei Cloud. Jak twierdzi firma, usługa ta może zostać wykorzystana w większości branż, włączając w to internet rzeczy (ang. Internet of Things – IoT), aplikacje danych oraz finanse. W praktyce BCS będzie mogło zostać wykorzystane m.in.: do identyfikowania tożsamości, monitorowania i namierzania łańcuchów dostaw, zdalnej opieki zdrowotnej, przesyłu danych, zarządzania urządzeniami IoT czy internetu pojazdów (ang. Internet of Vehicles – IoV).

Zgodnie z informacjami od Huawei, ich usługa ‘Blockchain Service’ spośród wielu zalet, cechuje się wysoką elastycznością i efektywnością. Sprawia, że zamiana, dołączanie i odłączanie wielofunkcyjnych węzłów lub członków przedsięwzięcia staje się szybka i prosta. Dodatkowo usługa Huawei oferuje wybór spośród wielu efektywnych algorytmów dochodzenia do konsensusu, które pozwalają na osiągnięcie ponad 5000 transakcji na sekundę. Kolejną istotną korzyścią usługi, jest niski koszt wdrożenia oraz utrzymania sieci, a także ujednolicone zarządzanie. Oprócz tego Huawei wymienia bezpieczeństwo oraz ochronę prywatności jako dodatkowe korzyści. Jak twierdzi firma, są oni w stanie odizolować użytkowników, zezwolenia oraz inne klucze prywatne i mimo to, wciąż zapewniać wielowarstwowe szyfrowanie i prywatność dla użytkowników.

Już w 2016 Huawei ogłosił współpracę z Hyperledger. Firma Huawei jest znana jako jeden z głównych organizacji utrzymujących Hyperledger, z racji częstych kontrybucji kodu do projektu. Dodatkowo wciąż pozostaje jedyną organizacją wspierającą projekt Hyperledger z Azji.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,767.77
ethereum
Ethereum (ETH) $ 222.91
xrp
XRP (XRP) $ 0.233014
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 324.38
tether
Tether (USDT) $ 0.996274
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 230.59
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.12
eos
EOS (EOS) $ 3.58
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 18.53
tezos
Tezos (XTZ) $ 2.85