fbpx

HTC Exodus 1s pełnym węzłem w sieci blockchain BTC

HTC już jakiś czas temu ogłosiło, że wprowadzi na rynek drugi model smartfonu Exodus, który będzie współpracował z kryptowalutami i blockchainem. Teraz poznajemy coraz więcej szczegółów dot. tego projektu.

Nowe urządzenie HTC będzie zarazem portfelem na kryptowaluty, pozwoli na bezpieczne przechowywanie kluczy prywatnych, ale – co szczególnie może zaskoczyć fanów nowinek technologicznych – będzie też pełnym węzłem sieci blockchain Bitcoina.

Smartfon nowej generacji

Wiele na temat Exodus 1s dowiedzieliśmy się w sobotę na konferencji Magical Crypto Conference w Nowym Jorku. Phil Chen, dyrektor ds. decentralizacji w HTC, ujawnił trochę informacji na ten temat. Rozmawiał też z dziennikarzami i udzielił wywiadu dla CoinDesk.

Exodus 1s ma być więc nową wersją wyprodukowanego w ubiegłym roku smartfona Exodus 1. Ma być na tyle pojemny, że będzie mógł być pełnym węzłem (full node) w sieci Bitcoina. To ważne dla rozwoju samego blockchaina najstarszej kryptowaluty. Pozwoli to bowiem użytkownikom przyczynić się do wzmocnienia bezpieczeństwa całej sieci Bitcoina.

Kiedy to cacko ujrzy światło dzienne? Chen przekazał mediom, że realna data premiery to koniec 3. kwartału 2019 roku. Dokładna specyfikacja urządzenia nie jest jeszcze dostępna. Za Exodus 1s trzeba będzie jednak zapłacić 250-300 USD (ok. 1 000 PLN). Nie jest to wygórowana cena za tego typu smartfon. Może się więc okazać, że sprzęt będzie często kupowany i zostanie ciepło przyjęty przez rynek.

Chen obrazowo opisał idee stojącą za Exodus 1s:

“Blockchain Bitcoina to ok. 200 [gigabajtów] i rośnie w tempie 60 giga rocznie. Te liczby są zasadne, aby trzymać je na smartfonie. Wyobraź sobie iPoda z 256 gigabajtami… Oczywiście, meloman chce trzymać całą bibliotekę muzyki, ale fan kryptowalut chce trzymać cały blockchain Bitcoina.”

HTC a konkurencja

Exodus 1 ponoć sprzedał się dość dobrze. Stąd plany na budowę jego kontynuacji.

Niestety sprzedaż innego blockchainowego smartfonu nie idzie już tak dobrze. Mowa o Finney firmy Sirin Labs. Szefostwo startupu jest na tyle niezadowolene ze sprzedaży, że musiało podjąć decyzję o zwolnieniu części personelu. Może hossa na rynku tokenów – a tym samym skok ceny tokenu SRN – uratuje ten ambitny projekt… Trzymamy nadal kciuki!

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298