fbpx

21 letni handlarz bitcoinów oskarżony o pranie brudnych pieniędzy. Grozi mu do 20 lat więzienia

W oświadczeniu amerykańskiego prokuratora, w południowym dystrykcie Kalifornii namierzono 21-letniego “dealera” bitcoinów. Został wydany pod zarzutem prowadzenia nielegalnej działalności związanej z przekazywaniem pieniędzy w USA.

W ramach swojej działalności, która polegała na wymianie bitcoinów, młody człowiek, zidentyfikowany jako Jacob Burrel Campos, przyjmował płatności  gotówkowe osobiście, za pośrednictwem swojego konta bankowego oraz za pośrednictwem MoneyGram, nie spełniając jednak wymogów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy. Zgodnie z dokumentem Biura Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych, nie miał żadnej polityki wobec swoich klientów i pobierał 5% opłaty za swoje usługi.

Działał on w podobny sposób w jaki działają dzisiejsze  kantory bitcoinowe, z tą różnicą, że nie miał on zarejestrowanej działalności.

20 lat

Jest on również oskarżony o wysłanie ponad 900 000 USD z jego konta bankowego na rachunek bankowy na Tajwanie, które nazwiał Bitfinex. Te fundusze następnie były wykorzystywane do zakupu bitcoinów w celu prowadzenia działalności. Przez tak nie umyślny wybryk, młody człowiek został   oskarżony o 28 “przypadków międzynarodowego prania brudnych pieniędzy”. Maksymalną karę jaką może otrzymać w USA to 20 lat więzienia.

Jacob Burrel Campos , kiedy wjeżdżał do USA z Meksyku został aresztowany 13 sierpnia tego roku. Biorąc pod uwagę, że Burrel posiada obywatelstwo w trzech krajach, nie ma stałego zatrudnienia w USA, ale ma możliwość uzyskania dostępu do dużych sum pieniężnych, władze stwierdziły, że istnieje szansa by sprawa uciekł oraz należałoby go przetrzymać bez kaucji.

To nie pierwszy raz, kiedy osobom grozi do 20 lat więzienia za nielegalne prowadzenie działalności. Na początku 2018 roku, pewien człowiek z Teksasu przyznał, że wykorzystywał depozyty klientów na pewnej platformie inwestycyjnej, która była przez niego obsługiwana dla własnych wydatków osobistych. Przyznał również, że okłamał klientów o włamaniu na swojej platformie w 2013 roku. Obecnie grozi mu do 20 lat więzienia w świetle amerykańskich przepisów federalnych.

Jakie wnioski?

Rynek kryptowalut jest na tyle młody, że aktualnie jest przepełniony niedoświadczonymi inwestorami oraz osobami, które nie są odporne na ponoszenie ryzyka. Większość ludzi wkracza na ten rynek w celu wielkich zysków, bez zastanowienia się i bez zaznajomienia z fundamentami, niestety to nie zadziała. Ludzie musza być bardziej świadomi tego rynku, a przede wszystkim muszą być edukowani w tym temacie.

Niestety, jak rynek kryptowalut jest podatny na manipulacje, tak i pojedyncze osoby są jej ofiarami. Ludzie, którzy mają “swoje” plany by wykorzystać innych nieświadomość do lepszych zysków nie są anonimowi, pamiętajcie.
Jeśli padliście ofiarami oszustwa związanego z kryptowalutami i wiecie, że ta osoba dalej bez karnie prowadzi swoją działalność cudzym nieszczęściem, próbujcie to nagłaśniać chociażby by zapobiec dalszym nielegalnym zabiegom. Oczywiście mowa tutaj o sytuacji takiej, w której dochodzi do utraty pieniędzy.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344