fbpx

GotSatoshi: świetna reklama czy wielka kompromitacja?

Na ten moment czekało wielu z nas. Witryna GotSatoshi jakiś czas temu ogłosiła, że zna personalia Satoshiego Nakamoto i ujawni je w połowie maja br. Sądny dzień nastąpił wczoraj. Rezultat okazał się dziwny…

No właśnie, strona nie tylko nie ujawniła, kim jest Satoshi Nakamoto, który stworzył pierwszą na świecie kryptowalutę, ale przedstawiła swojego Satoshi’ego. Okazała się nim cyfrowo wygenerowana postać, wyglądająca jak postać z gry Sims, która ma być “dziennikarzem” nowego portalu z newsami dot. rynku kryptowalut.

Słaba apka, irytująca promocja

PAI News – bo tak ma nazywać się nowy serwis – jest dostępne jako aplikacja mobilna na urządzenia z systemem operacyjnym Android i iOS. Nieszczęsny autor tych słów zainstalował już ją na swoim smartfonie. Efekt? Do irytacji związanej z dziwną reklamą serwisu doszło zażenowanie związane z samą “apką”. Niestety aplikacja dość długo się ładuje. Zawiera co prawda newsy z rynku kryptowalut, ale nie wnosi wiele ponad postać “Satoshiego” – naszego simsowego dziennikarza. Zapewne dla większości osób  będzie to za mało, by porzucić lekturę czołowych zagranicznych portali o BTC na rzecz PAI News.

Nadal nie wiemy, kim jest Nakamoto…

Choć chyba nikt nie wierzył w to, że GotSatoshi ujawni prawdziwe oblicze Nakamoto, w każdym z fanów Bitcoina na pewno żarzył się płomyk nadziei, który wczoraj został gwałtownie zdmuchnięty.

Parę dni wcześniej w sieci pojawiły się jednak doniesienia o tym, że za projektem blockchaina i głównej kryptowaluty stoi były szef kartelu narkotykowego i genialny informatyk  w jednym. Satoshim miałby być Paul Le Roux, dziś siedzący w więzieniu.

Jak podaje Wikipedia:

„Paul Calder Le Roux jest byłym programistą, byłym szefem kartelu kryminalnego i informatorem amerykańskiej Agencji ds. Zwalczania Narkotyków (DEA). W 1999 roku stworzył E4M, darmowy program do szyfrowania dysków z otwartym systemem, i jest twórcą otwartej wersji TrueCrypt, opartej na kodzie E4M.”

Istnieje ryzyko, że nigdy nie poznamy prawdy o Nakamoto. Z drugiej strony po części na tym polega magia i urok Bitcoina…

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,215.25
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.13
xrp
XRP (XRP) $ 0.220037
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 206.79
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.58
eos
EOS (EOS) $ 2.56
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.69
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.59
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.75