fbpx

Gotówka brudniejsza od kryptowalut, terroryści ich nie używają

Podobno kryptowaluty są aktualnie dosyć nieefektywną formą pieniędzy dla organizacji związanych z terroryzmem. Jeden z ekspertów informuje o tym, że Stany Zjednoczone muszą podjąć niezbędne kroki, aby zapobiec ich potencjalnemu wprowadzeniu do wykorzystywania w nielegalnych finansowaniach.

“Żywa Gotówka nadal króluje” wśród terrorystów

Główny dyrektor analityki dla ‘Foundation For Defense of Democracies Center’,  Yaya Fanusie, zaznacza, że dżihadyści nie odnieśli wielkich sukcesów w pozyskiwaniu i wykorzystaniu kryptowalut.

Jako przykład, ekspert wskazał Muurahideen Shura Council (MSC) – grupę terrorystyczną w Jerozolimie, której udało się zebrać zaledwie 500 $ w ciągu kilku tygodni.

“Żywa gotówka wciąż jest królem. […] Kryptowaluty są marną formą pieniędzy dla dżihadystów, ponieważ zwykle muszą kupować towary za gotówkę, często w takich obszarach gdzie rozwój technologii, a co dopiero jej wykorzystywanie jest zerowe. – Powiedział ekspert.”

Co ciekawe, Fanusie wskazał anonimowość jako główną zaletę gotówki. Obrót gotówką jest jedną z najbardziej anonimowych form pieniężnych. Zawieranie transkacji tylko i wyłącznie gotówką niektórym pozwala obejść cały system podatkowy…

Kryptowaluty nie takie straszne jak o nich mówią

Argumenty Fanusie nie są jedynymi, które wskazują na to, że kryptowaluty nie są preferowanym sposobem finansowania nielegalnych działań.

W memorandum ,Centrum ds. Sankcji i nielegalnego finansowania, raporcie wydanym w styczniu podkreślono, że tylko 0,61% kapitalizacji rynkowej kryptowalut może być wykorzystywane nie zgodnie z przepisami.

Dodatkowo, najnowsze sprawozdanie na temat prania pieniędzy i finansowania terroryzmu, które zostało wydane przez służby finansowe i skarb państwa Hongkongu wskazało, że kryptowaluty nie stanowią najmniejszego zagrożenia w obecnym czasie.

Niemniej jednak, przedwczesne zapobieganie jest absolutnie najlepszą formą obrony. Rządy muszą robić to, co konieczne, aby przeciwdziałać potencjalnemu wykorzystaniu kryptowalut w terroryzmie. Jak temat dotyczący regulacji cyfrowych zasobów o pewnej wartości jest tematem dosyć spekulacyjnym i wiele osób ma zupełnie odmienne zdania, to akurat sprawa mająca na celu całkowitemu wyłączeniu kryptowalut z terroryzmu nie podlega dyskusji. Zatem czy jest to możliwe…?

“Przygotowując się teraz do działań zapobiegających coraz częstszego używania kryptowalut przez terrorystów, Stany Zjednoczone mogą ograniczyć możliwość wykorzystania rynków walut cyfrowych jako sanktuarium dla nielegalnych praktyk finansowych” Fanusie said.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.
Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293