Górnicy z Chin decydują się sprzedawać swoje koparki

Górnicy BTC z regionów chińskich Mongolii Wewnętrznej, Syczuanu oraz także innych zaczynają swoje koparki wyprzedawać, aby się nie…

Górnicy BTC z regionów chińskich Mongolii Wewnętrznej, Syczuanu oraz także innych zaczynają swoje koparki wyprzedawać, aby się nie narazić na przekroczenie prawa.

Zgodnie z wpisem sobotnim na Twitterze dziennikarza chińskiego Wu Blockchain, na stronie Xianyu e-commerce, która to uważana jest za największą w tym kraju platformę internetową handlu towarami używanymi, na sprzedaż wystawiono bardzo liczne urządzenia do wydobywania kryptowalut.

Polityka zerowej tolerancji dla wydobywania kryptowalut

Władzie chińskie podejmują politykę tak zwanej zerowej tolerancji dla wszystkich działań, które są związane z wydobywaniem krytpowalut. Szczególnie takich, które zasilane są paliwami kopalnianymi oraz węglem. Rosnące obawy o środowisko skłoniły regulacyjne organy do zaostrzenia restrykcji wobec wszystkich górników  regionie. Szczególnie Mongolia Wewnętrzna, która teraz w tym miesiącu zawiesiła wszelkiego rodzaju operacje związane z kopaniem kruptowalut. Władzie Wewnętrznej Mongolii stwierdziły, że celem tej decyzji było dostosowanie się do wszelkich wytycznych Pekinu, które dotyczyły energetycznej efektywności.

Chiny poddają kontroli aż sześćdziesiąt sześć procent hashratu Bitcoina, a samo zużycie energii było zawsze źródłem obaw regulatorów chińskich. Kraj ten naciskał na górników, aby zdecydowali się zmniejszyć skalę swojej działalności jeszcze w roku 2019. Jednak plany obecne jeśli chodzi o ograniczenie górniczej działalności pokazują, że negocjacje w żadnym wypadku nie wchodzą w grę.

Chiny już tracą swoją dominację górniczą

Podczas gdy wszelkie obostrzenia nałożone na górników chińskich mogą zrównoważyć bardzo zdrową minigową działalność w krótkoterminowej perspektywie, ruch ten uznany został za negatywny, jednak konieczny jak najbardziej dla tej prawdziwej decentralizacji. Inni gracze z regionów pozostałych muszą tę sytuację wykorzystać, aby móc wkroczyć do gry.

Stany Zjednoczone przygotowują plan pobudzenia górniczej działalności w regionie,jednak w sposób o wiele bardziej zrównoważony. Potwierdza to jak najbardziej spotkanie pomiędzy Michaelem Saylorem, Elonem Muskiem oraz wszystkimi najważniejszymi kopalniami Butcoina znajdującymi się w Ameryce Północnej.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts