fbpx

Konto Google G Suite na Twitterze zostało zhackowane by wypromować krypto-SCAM

Google, dobrze wszystkim znany gigant rynkowy padł ofiarą serii włamań na konta mediów społecznościowych w celu promowania kryptowalutowych SCAMów. Jedno z firmowych konto Google – G Suite – zostało wykorzystane przez hackerów do promowania fałszywej promocji podczas, której “mają być rozdawane darmowe Bitcoiny”. Google oraz Twitter prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Anonimowy haker, przejął kontrolę nad kontem na ok. 11 minut. Tyle wystarczyło aby opublikować wiadomość jako G Suite, które jest usługą w chmurze Google, dedykowaną klientom biznesowym. Wiadomość przekazywała, że Google zaczyna akceptować Bitcoina i z tego powodu postanowił zorganizować wielkie rozdawanie kryptowalut na całym świecie, w którym łącznie do rozdania jest 10,000 BTC.

Fałszywy post brzmiał następująco:

“Google oddaje 10 000 Bitcoinów (BTC) dla wszystkich ze społeczności! Zdecydowaliśmy się zorganizować największe rozdanie kryptowalutowych podarunków na świecie!

Od teraz możecie wykonywać płatności w Gsuite przy pomocy kryptowalut! Bierzcie udział w rozdaniu podarunków”

Należące do Google konto G Suite na portalu społecznościowym Twitter, gromadzi ponad 822 000 obserwujących z całego świata. Nie ma jeszcze dostępnych informacji odnośnie tego ile osób kliknęło w wiadomość lub zretweetowało ją na swojego walla.

Jak skomentował rzecznik prasowy Google w wywiadzie dla TNW:

“Dzisiejszego rana, nieautoryzowany tweet promujący został udostępniony z konta G Suite. Usunęliśmy tweeta i aktualnie prowadzimy dochodzenie przy współpracy z Twitterem.”

Powszechnie stosowane praktyki

Niestety nie jest to pierwszy, ani zapewne ostatni przypadek, kiedy włamywacze na mediach społecznościowych podszywają się pod znane osobistości w celu “organizacji największej na świecie akcji rozdawania Bitcoinów”. W zeszłym tygodniu, po raz kolejny ktoś podszywał się na Twitterze pod Elona Muska, który rzekomo organizował podobną promocję, w której do rozdania było 10 000 BTC.

Zalecamy mieć się na baczności i pamiętaj by nigdy nie podawać nikomu klucza prywatnego. Niezależnie od tego jak kusząca nie byłaby promocja, jeśli ktoś prosi Cię o podanie klucza prywatnego to na 100% możesz mieć pewność, że jest to scam. Klucz prywatny jest wyłącznie Twoją własnością i tylko Ty powinieneś go znać.

Zasubskrybuj nasz kanałKryptowalutowe wiadomości w formie wideo    Dołącz do naszego TelegramaDodatkowe newsy na telefon

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896