fbpx

Google bierze się za wtyczki kopiące kryptowaluty

Niespełna miesiąc temu Google zbanował reklamy kryptowalut w swojej wyszukiwarce. Teraz postanowił pochylić się nad problemem wtyczek kopiących kryptowaluty i podjął decyzję o usunięciu ich z Chrome Web Store. Czystka zacznie się w lipcu.

Do tej pory wtyczki kopiące kryptowaluty były dozwolone, o ile były przeznaczone wyłącznie do tego oraz jasno informowały o tym w opisie. Zmiana decyzji uargumentowana jest tym, że większość dodawanych wtyczek kopiących kryptowaluty nie spełnia tego warunku. Jak wyjaśnia James Wagner, menadżer platformy rozszerzeń:

„Kluczem do zdrowego rozwoju ekosystemu wtyczek jest otwartość i elastyczność platformy. Pozwala to naszym programistom tworzyć kreatywne i innowacyjne modyfikacje dla użytkowników Chrome. Z tego powodu odraczaliśmy wprowadzenie zakazu wtyczek zawierających skrypty kopiące kryptowaluty, póki się nie upewniliśmy, że znaczna większość z nich nie spełnia warunków lub jest złośliwa”.

W ostatnich miesiącach wiele firm i dużych korporacji zostało dotkniętych problemem ukrytego kopania kryptowalut. Przykładowo w lutym chmura Tesli, producenta pojazdów elektrycznych, została zarażona kopiącym wirusem. Mniej więcej w tym samym czasie strony rządowe Wielkiej Brytanii zostały zaatakowane w ten sam sposób.

W styczniu firma TrendMicro, zajmująca się bezpieczeństwem cybernetycznym, odkryła, że ofiarą tego procederu padł sam Google, a reklamy DoubleClick były wykorzystywane do rozprzestrzeniania kopiącego malware.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930