fbpx

Nowy CEO Goldman Sachs otwarty na kryptowaluty

Były prezes i dyrektor generalny Goldman Sachs, Lloyd C. Blankfein oficjalnie wycofał się z obu stanowisk. Jego następca, David M. Solomon, znany jest z zainteresowania zarówno Bitcoinem, jak i całym rynkiem kryptowalut.

W oficjalnym komunikacie prasowym z 17 lipca, Goldman Sachs ogłosił, że prezes i dyrektor generalny banku – Lloyd C. Blankfein z dniem 30 września przejdzie na emeryturę. Rada Dyrektorów wyznaczyła już Davida M. Solomona, który zastąpi go na obu stanowiskach od 1 października 2018 r.

Przeszłość

Blankfein przez ostatnie 12 lat pracował jako CEO giganta z Wall Street. W przeciwieństwie do niektórych jego kolegów, stanowisko Blankfeina na temat Bitcoina i rynku kryptowalut nie było lekceważące, ale na pewno dość ostrożne.

Blankfein sam nie posiada bitcoinów (jak twierdzi), jednak oświadczył, że nie chce odrzucać czegoś, czego nie rozumie w pełni:

“Nie wypowiadam się na temat kryptowalut, ponieważ jest to dla mnie niewygodne, a dlatego, że jest to dla mnie tematy nieznany, w związku z czym byłoby to zbyt aroganckie.”

Prezentował on podejście znacznie bardziej przyjazne niż CEO JPMorgan, który w zeszłym roku nazwał Bitcoina “oszustwem”, tylko po to, by kilka miesięcy później wyrazić ubolewanie z powodu swoich słów. Najbardziej znany inwestor z Wall Street i dyrektor generalny Berkshire Hathaway, Warren Buffer również wyraził swoją negatywną opinię na temat Bitcoina.  W jednej z wypowiedzi nazwał go “trucizną dla szczurów do kwadratu”.

Przyszłość

Podczas gdy były CEO Goldman Sachs pozostał dość powściągliwy w swoich wypowiedziach na temat Bitcoina, jego następca jest w tym temacie bardziej proaktywny.

Goldman Sachs stał się pierwszą regulowaną instytucją finansową, która umożliwiła klientom handlowanie kontraktami terminowymi opartymi o Bitcoina. Umożliwił to za pośrednictwem jednego z nowojorskich biur w maju tego roku. 20 czerwca Solomon ujawnił w rozmowie z telewizją Bloomberg, że nowojorski bank inwestycyjny wciąż bada kryptowaluty i chce rozwijać swoje usługi w tym obszarze.

Staramy się wyklarować temat Bitcoina, rozmawiamy o dodatkowych usługach, ale działamy bardzo ostrożnie. […] Słuchamy naszych klientów i staramy się pomagać im, gdy odkrywają nowe rzeczy.

Jeszcze nie wiadomo, czy wiadomość o nowym CEO Goldman Sachs wpłynie na cenę Bitcoina. Wczoraj jednak Bitcoin odnotował największy wzrost w ciągu ostatnich dwóch tygodni, z uwagi na wypowiedź firmy inwestycyjnej BlackRock, w której zadeklarowała otwartość na kryptowaluty.

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,892.27
ethereum
Ethereum (ETH) $ 248.23
ripple
XRP (XRP) $ 0.381517
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 409.10
litecoin
Litecoin (LTC) $ 93.59
eos
EOS (EOS) $ 6.24
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 33.12
tether
Tether (USDT) $ 1.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.125157
cardano
Cardano (ADA) $ 0.080896