fbpx

Goldman Sachs zaleca inwestowanie w Bitcoina

Goldman Sachs, jeden z największych banków świata, zaleca inwestowanie w Bitcoina. Zdaniem instytucji jesteśmy w takim miejscu na wykresie głównej kryptowaluty, że takie posunięcie jest bezpieczne i niemal może zagwarantować dość wysoki zysk.

Goldman Sachs: kurs Bitcoina wzrośnie

Kurs Bitcoina mocno wzrósł od początku tego roku. Teraz ta hossa została zahamowana. W momencie pisania tych słów za 1 BTC trzeba zapłacić ok. 11 300 USD. Sam kurs jest na w miarę stabilnym poziomie. Ma się to jednak zmienić i główna kryptowaluta ma ponownie zacząć rosnąć. Tak przynajmniej uważa analityk Goldmans Sachs.

kurs bitcoinaW notatce analityka, której część została opublikowana na Twitterze przez Su Zhu, prezesa Three Arrows Capital, bank przedstawia swoją krótkoterminową prognozę dla Bitcoina (BTC). Celem Goldmana na wykresie jest rejon 13 971 USD. Dodaje się, że inwestorzy na rynku właśnie teraz powinni poważnie rozważyć zakup cyfrowej waluty, by za niedługo cieszyć się zyskiem.

Analiza jest oparta na falach Elliotta. Właśnie ich nałożenie na wykres sugeruje, że kurs dojdzie do przedziału 12 916 USD, a następnie 13 971 USD.

Co może jednak zaskakiwać, Goldman Sachs prawdopodobnie sam nie zainwestuje w BTC. Martin Chavez, globalny współprzewodniczący działu papierów wartościowych w banku, jeszcze w maju mówił, że bank nie będzie inwestował w kryptowaluty. Przynajmniej do czasu, gdy ten rynek nie doczeka się solidnych i jasnych regulacji w USA. Mimo tego Goldman pozostaje jako bank przychylny kryptowalutom.

Bitcoin po 250 tys. USD

Nie tylko Goldman Sachs zaczyna być byczo nastawiony do kursu Bitcoina.

Tim Draper, legendarny inwestor z rynku VC i kryptowalut, uważa, że główna cyfrowa waluta nie ma dziś dużej konkurencji:

“Myślałem, że w tym momencie będzie znacznie więcej konkurentów, którzy byliby naprawdę istotni, ale ludzie skonsolidowali się w kierunku Bitcoina, ponieważ jest on zdecentralizowany”.

Z powodu powyższego uważa, że do 4 lat zobaczymy na wykresie kwoty sięgające poziomu 250 tys. USD:

„250 000 USD do 2022 r., ale ja zabezpieczam się trochę, [i mówię, że może nastąpić to] w pierwszym kwartale 2023 r.”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293