fbpx

Giełda Poloniex zamraża konta i wprowadza przymusową weryfikację użytkowników

W minionym tygodniu wielu użytkowników Poloniex skarżyło się, że ich konta zostały zablokowane z powodu niezweryfikowanej tożsamości. W mediach społecznościowych pojawiają się komentarze osób, które pomyślnie przeszły automatyczny proces weryfikacji, a mimo to nadal nie są mogą wypłacić swoich kryptowalut ani nimi obracać.

W grudniu 2017 r. giełda ogłosiła, że do pierwszego kwartału 2018 r. wszyscy użytkownicy muszą przejść weryfikację tożsamości.
Wkrótce po tym ogłoszeniu wyszło na jaw, że giełdę przejęła firma Circle Financial, chociaż przedstawiciele Circle temu zaprzeczyli.
Kilka miesięcy później, w lutym, wydano oficjalne oświadczenie, iż giełda zostaje sprzedana firmie Circle. Wiele osób uważa, że wymagania w zakresie weryfikacji są spowodowane właśnie tym przejęciem.

Na Reddicie giełdy można znaleźć wiele skarg dotyczących procesu weryfikacji. Użytkownik o pseudonimie „PauleeWorli” napisał, że nie może uzyskać dostępu do swojego konta, mimo iż pomyślnie potwierdził swoją tożsamość.

„Konto na Poloniex mam od dawna. Gdy się dziś zalogowałem, zostałem poproszony o przejście weryfikacji. Tak zrobiłem i szybko otrzymałem e-mail z odpowiedzią, że zostałem pomyślnie zweryfikowany. Według informacji na profilu mam »3. poziom weryfikacji«, który pozwala na wypłatę maksymalnie 25 000 dolarów dziennie. Lecz kiedy chcę zacząć handlować, mówi mi, że moje konto jest zamrożone. Napisałem do supportu, potem zobaczyłem na Twitterze, że wiele osób ma ten sam problem. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?”.

W komentarzach inni użytkownicy piszą, że mają dokładnie ten sam problem.

Według grudniowego ogłoszenia ostatni dzień na przejście weryfikacji miał zostać ustalony w późniejszym terminie, jednak koniec końców użytkownicy nie zostali o nim poinformowani.

Jak pisze jeden z nich:

„Coś jest nie tak, Poloniex. Dobrze pamiętam, jak mówiliście w zeszłym roku, że niezweryfikowane konta nie będą mogły obracać na giełdzie, ale wypłacać środki już tak”.

Potwierdza to grudniowe ogłoszenie, w którym jak byk stoi, że „dzienny limit wypłat pozostanie bez zmian”. Dodatkowo jeden z przedstawicieli giełdy 5 miesięcy temu napisał na Reddicie, że „nikt nie zostanie zmuszony do przejścia weryfikacji czy porzucenia swoich środków”.

Póki co giełda nie wydała żadnego oświadczenia.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72