Giełda kryptowalut Coinbase rozda 1,2 mln USD w dogecoinach

Giełda Coinbase dodała w tym tygodniu do swojej oferty dogecoina. Jednocześnie w celu nagłośnienia tego ruchu poinformowano, że…

Giełda Coinbase dodała w tym tygodniu do swojej oferty dogecoina. Jednocześnie w celu nagłośnienia tego ruchu poinformowano, że zostanie rozdane klientom DOGE o wartości 1,2 miliona dolarów. Odbędzie się to w ramach kampanii promocyjnej zaplanowanej na najbliższe miesiące.

Dogecoin giveaway warte 1,2 mln dolarów

Coinbase udostępniła stronę promocji nowej kryptowaluty na platformie, gdzie znajduje się wyjaśnienie odnośnie do zasad promocji.

Aby wziąć w niej udział, czyli zostać zakwalifikowanym do losowania darmowych tokenów, należy dokonać transakcji w minimalnej wysokości 100 dolarów właśnie w DOGE i zrobić to do 6 czerwca 2021 roku. Pula nagród wynosi:

  • 1 nagroda – 300 000 USD;
  • 10 nagród po 30 000 dolarów;
  • 6000 po 100 dolarów.

Rozdanie wymienionych nagród ucieszy zapewne jej fanów, gdyż od dawna domagali się, aby giełda dodała do oferty DOGE. Zapewne po części wynika to z faktu chęci skorzystania z tzw. “efektu Coinbase”, w którym chodzi o duży wzrost wartości waluty po informacji o listingu.

Efekt Coinbase przy dogecoinie nie działa?

Wejście DOGE na giełdę Coinbase nie wywołało na tokenie “pompy”, co zapewne wywołało spore rozczarowanie. Jak dotąd dogecoin podrósł w okolice 0.45 USD, ale było to pierwszej połowie tygodnia, po czym kryptowaluta powracała do wcześniejszych skonsolidowanych notowań.

Obecne ruchy ceny DOGE wyglądają podobne do tych, które zaszły po wizycie Muska w Saturday Night Live w zeszłym miesiącu i jego głośnym żarcie z pieseł-waluty. Wówczas cena znacznie spadła po gorączkowym wzroście, a zdarzenie zasugerowało niektórym ekspertom uznania go za początek rynku niedźwiedzia.

Promocja dogecoina przez Coinbase nie jest pierwsza tego typu. Na uczczenie debiutu na Wall Street giełda rozdała bitoiny warte pół miliona USD. Dodatkowo listing Coinbase i giveaway, pomimo braku natychmiastowego boomu raczej dogecoinowi nie zaszkodzą, a przeciwnie, mogą stać się katalizatorem dla wzrostów.

Sama giełda natomiast na Nasdaq spada. W czwartek było to prawie 3% i cena obecnie wynosi ok. 233 dolary. Jak niska to cena niech świadczy fakt, że w połowie kwietnia po debiucie za jedną akcję płacono nawet 429 dolarów, a więc niemal dwa razy więcej.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts