fbpx

Współzałożyciel Bitmex’a – Pierwszy brytyjski kryptowalutowy miliarder

Brytyjskie media podały, że 34-letni Ben Delo, współzałożyciel firmy Bitmex, stał się najmłodszym brytyjskim miliarderem, który doszedł do tego bez niczyjej pomocy.

Ben Delo – pierwszy brytyjski miliarder z branży Crypto

Jak podaje The Sunday Times, Ben Delo w szkole był opisywany jako osoba, która ma najwięcej predyspozycji do zostania milionerem, jednocześnie zaznaczając fakt iż, najprawdopodobniej pod koniec swojej kariery trafi do więzienia. Brytyjskie media przedstawiają teraz współzałożyciela giełdy Bitmex jako pierwszego Brytyjczyka, który stał się miliarderem dzięki kryptowalutom.

Po ukończeniu studiów informatycznych i matematycznych w Worcester College w Oksfordzie, Ben Delo otrzymał w 2005 roku dyplom pierwszego stopnia. Pan Delo następnie pracował z IBM jako programista, później przeprowadził się do Hongkongu, aby pracować dla JP Morgan.

O Bitmexie coraz głośniej

Bitmex został założony przez Ben Delo, Samuela Reeda i Artura Hayesa w 2014 roku. Pan Delo o jego początkach przy uruchamianiu giełdy:

“Ze startem miałem problemy przeszło ponad 4 lata. W pewnym momencie robiłem 18 godzin dziennie.”

Pan Delo opowiadał, że podczas rozkręcania bitmexa sypiał w wynajmowanych sypialniach i jadł tzw. śmieciowe jedzenie, ponieważ firma na samym początku istnienia miała tak mały kapitał, że nie wystarczało na zwykle, godne życie. Pan Delo twierdzi, że obecnie utrzymuje skromny styl życia, inspiruje się takimi postaciami, jak Warren Buffett i Bill Gates, oraz jest regularnym dawcą różnych organizacji charytatywnych.
Bitmex szybko zyskał na popularności, w chwili gdy zaczęto oferować wysoką dźwignię kontraktów kryptowalutowych.
Ze względu na bogątą ofertę dźwigni, giełda jest klasyfikowana jako posiadająca najwyższy wolumen obrotu spośród wszystkich giełd kryptowalut na Coinmarketcap.

W chwili pisania tego artykułu, Bitmex może pochwalić się szacowanym 24-godzinnym volumenem w wysokości około 2,27 mld USD – prawie 2 mld USD więcej niż jedna z najbardziej aktualnie popularnych giełd – Binance (231 mln).

Należy pamiętać, że na Bitmex kupuje się kontrakty i jest to już giełda dla bardziej zaawansowanych graczy kryptowalutowych.
Ponad 80% nowych użytkowników bez większego pojęcia o tradingu zwyczajnie przegrywa swoje wszystkie pieniądze w przekonaniu, że zarobią krocie. Owszem, jednym wychodzi to bardzo dobrze i zarabiają w ten sposób całkiem sensowne pieniądze, jednakże to doświadczenie i wiedza o rynku ma na to największy wpływ.
Czy waszym zdaniem Giełda Bitmex jest dla bardziej dla zaawansowanych czy dla tzw. “frików kryptowalutowych”?
Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzu.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298