fbpx

Giełda Binance otwiera konto bankowe na Malcie

Changpeng Zhao, CEO oraz założyciel Binance ujawnił, że firma założyła konto bankowe na Malcie. Binance jest aktualnie drugą największą giełdą kryptowalut na świecie. Według Coinmarketcap dzienny obrót wynosi ponad 1,5 miliarda USD.

Binance udostępni depozyty fiat-kryptowaluty

Ruch ten pozwala giełdzie znaleźć się o krok bliżej celu, którym jest udostępnienie depozytów fiat – kryptowaluty oraz możliwość wypłacania walut na platformie. Możliwość ta powiększy w przyszłości zakres funkcji, przez co jeszcze bardziej poprawi płynność giełdy i ułatwi nowym inwestorom wchodzenie w jej przestrzeń z walutami fiat.

Zhao, bardziej znany jako CZ, opisał nowy rachunek bankowy jako „bardzo istoty” element w rozwoju giełdy. Malta szybko staje się rajem dla firm blockchain ze względu na solidny i przejrzysty klimat regulacyjny w temacie kryptowalut.

CZ powiedział, że ma nadzieję iż wymiana kryptowaluty-fiat na Binance zacznie działać w ciągu roku. Wskazuje również plany oferowania usług w Ugandzie i potencjalnie w Azji.

Dyrektor generalny zastanawiał się nad rozwojem Binance na Malcie. Określił go jako bardzo zadowalający. Prowadzone są również rozmowy z giełdą papierów wartościowych na Malcie, sugerujące potencjał przyszłej współpracy.

Malta jednym z najlepszych miejsc dla kryptowalut

CZ uważa, że Malta jest „jednym z najlepszych miejsc” dla firm blockchain – zasługujących na swój pseudonim „Blockchain Island”. Określił, że lokalni przedstawiciele władzy odpowiadający za regulowanie kryptowalut są bardzo przyjaźni oraz skorzy do współpracy. Od marca kilkadziesiąt firm blockchainowych przenosi się na Maltę.

Jeśli chodzi o plotki dotyczące wysp będących „krypto rajem”, CZ zaznaczył, że Binance nie nabyła żadnej prywatnej wyspy.

„Koncepcyjnie, jest to całkiem możliwe, jednak nie jest to łatwe do osiągnięcia. Prowadzenie firmy samo w sobie jest wymagającym zadaniem” – powiedział CEO.

Odrzucając ten pomysł jako „zbyt idealistyczny”, powiedział jednak, że był zainteresowany reakcjami ludzi na tę pogłoskę, co sugeruje poważne zainteresowanie koncepcją.

CZ powiedział, że Binance pracuje teraz nad rozwojem zdecentralizowanej wymiany. Jest ona obecnie wielkim „priorytetowym” projektem.

W ostatnim tygodniu, giełda Binance ogłosiła, że planuje stworzyć główny fundusz o wysokości 1 miliarda USD, by móc wspierać startupy kryptowalutowe oraz blockchainowe. Ich cel to znalezienie w sumie 20 partnerów wśród dużych firm, z których każdy musi mieć co najmniej 100 milionów dolarów w ramach zarządzania aktywami.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,614.47
ethereum
Ethereum (ETH) $ 259.18
xrp
XRP (XRP) $ 0.274489
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 380.68
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 297.32
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.53
eos
EOS (EOS) $ 4.02
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 22.11
tezos
Tezos (XTZ) $ 3.72