fbpx

Gdzie przechowywać Altcoiny i jaki portfel do Altcoinów wybrać?

Dla niektórych może się to wydawać oczywiste. Wciąż jest to jednak częsta przyczyna utraty środków, więc przypominamy, że adres portfela BTC służy wyłącznie do przechowywania Bitcoinów! Jeśli wyślemy inną kryptowalutę na adres portfela BTC to będzie to równoznaczne ze stratą całości przelanych środków. Gdzie przechowywać Altcoiny i jaki portfel do Altcoinów wybrać? Dowiesz się poniżej.

W takim razie jaki portfel do Altcoinów?

Najlepiej w oficjalnym portfelu stworzonym przez twórców danej kryptowaluty. Robi się to jednak nieco problematyczne, w momencie gdy mamy naprawdę dużo różnych kryptowalut. Nie musimy mieć do każdej osobnego portfela ponieważ mamy do dyspozycji również tzw. multicurrency wallets, na których możemy przechowywać wiele różnych krypowalut. Dziś opiszemy 3, które według nas spełniają kryteria porządnego i bezpiecznego portfela do przechowywania swoich krypto oszczędności.

Jeśli jeszcze nie wiesz jaki portfel, jest odpowiedni dla Ciebie to możesz poznać różne rodzaje dostępnych portfeli i wybrać taki, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebą: LINK.

Exodus

Exodus to portfel do Altcoinów, służący do przechowywania kilku różnych kryptowalut, będący aplikacją komputerową. Jest dostępny na systemy operacyjne: Windows, Mac oraz Linux. Jest to zdecydowanie portfel z najlepszym UI na rynku. Wszystko jest bardzo proste, intuicyjne i wyjątkowo estetycznie zaprojektowane. Poza kwestiami estetycznymi Exodus jest bardzo dobrze zabezpieczony. Jest to tzw. portfel zimny, gdzie to my mamy pełną kontrolę nad naszymi kluczami prywatnymi, które są jeszcze dodatkowo szyfrowane przez Exodus.

Portfel posiada wbudowany kantor shapeshift.io, dzięki czemu możemy jednym kliknięciem wymienić jedną kryptowalutę na inną. W portfelu możemy także zobaczyć aktualną wartość naszych kryptowalut w przeliczeniu na USD. Jedynym minusem wydaje się być dość niewielki zasób kryptowalut dostępnych do przechowywania w portfelu. Exodus wyjaśnia to faktem, że chcą współpracować jedynie z ugruntowanymi projektami, które mają największą kapitalizację oraz takimi, które występują na shapeshift’cie. Jednakże z ich roadmapy możemy dowiedzieć się, że na bieżąco dodają i mają w planach dodanie jeszcze wielu kryptowalut do swojego portfolio. Na obecną chwilę na portfelu Exodus możemy przechowywać następujące coiny: BTC, LTC, DOGE, ETH, DASH, GNT, REP, DCR, GNO, OMG, EOS.

Jaxx

Jaxx to multiplatformowy portfel do Altcoinów. Jest dostępny na komputerach z systemem Windows, Mac oraz Linux a także na telefony i tablety z Androidem oraz iOS. Klucze prywatne są tworzone i bezpiecznie przechowywane na Twoim urządzeniu i nigdy go nie opuszczają, nie są dodatkowo szyfrowane ponieważ nawet Jaxx nie ma do nich dostępu. Portfel ten działa na otwartym kodzie źródłowym, co oznacza, że każdy może przeprowadzić audyt transparentności i funkcjonowania Jaxx’a. Aby założyć portfel Jaxx nie musimy podawać żadnych danych, co dodatkowo zwiększa jego prywatność. Jaxx również posiada wbudowany wewnętrzny kantor wymiany kryptowalut. Na obecną chwilę na portfelu Jaxx możemy przechowywać: BTC, LTC, ETH, DASH, ETC, REP, ZEC, DOGE, ICN, GNT, GNO, DGD

Coinomi

Coinomi to zdecydowanie nalepszy wybór dla osób posiadających obszerne portfolio. Portfel do Altcoinów Coinomi, obsługuje aż 64 różne kryptowaluty. Ma także wbudowany kantor shapeshift.io i działa bardzo płynnie. Coinomi to portfel całkowicie transparenty, o otwartym kodzie źródłowym. Klucze prywatne nigdy nie opuszczają urządzenia, na którym zostały utworzone oraz są dodatkowo szyfrowane co zapewnia bardzo duże bezpieczeństwo. W dodatku portfel ten dodatkowo szyfruje wszystkie dane transakcyjne włącznie z numerem IP co gwarantuje dużą prywatność i zabezpiecza nas przed śledzeniem naszych transakcji przez osoby trzecie. Jedyną wadą wydaje się być to, iż portfel na razie jest dostępny jedynie na Androida. Ale już kompatybilny nawet ze starszymi urządzeniami z wersją oprogramowania 2.3.3 i nowszą. Zespół Coinomi intensywnie pracuje nad dodawanie kolejnych platform oraz kolejnych kryptowalut. Na obecną chwilę możemy na nim przechowywać następujące coiny: BTC, ABN, AC, AUR, BTA, BELA, XBC, BLK, BRIT, CDN, CCN, CLAM, CLUB, COMP, DASH, DGB, DOGE, DGC, EDR, EFL, EMC2, ETH, ETC, EXP, FTC, GAME, GCR, GRC, NLG, INSN, IOP, JUM, LDCN, LBRY, LTC, MONA, XMY, NMC, NAV, NEOS, NVC, USNBT, NSR, OK, PKB, PPC, PSB, PIVX, POSW, POT, RDD, RICHX, RBY, SDC, SMLY, SLR, STRAT, SYS, UNO, XVG, VRT, VASH, ZEC, XZC

Co zrobić jeśli posiadamy tokeny, których nie obsługuje żaden z wymienionych portfeli?

Tak jak wspominaliśmy na początku, najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z oficjalnego portfela danej kryptowaluty. Z reguły są one do pobrania ze strony projektu. Jeśli projekt nie wypuścił jeszcze swojego portfela bo np. kupiliśmy tokeny na ICO to najlepiej będzie je przetrzymać na platformie, na którą otrzymaliśmy tokeny. Np. MyEtherWallet (MEW) obsługuje tokeny wydane w standardzie ERC20. Jeśli wysyłaliśmy ETH na ICO jakiegoś projektu to powinniśmy otrzymać tokeny tego projektu z powrotem na MEW. Tak długo jak nasz klucz prywatny jest w naszym posiadaniu, do portfela mamy dostęp tylko my i jest to bezpieczne miejsce do przechowywania tokenów.

Polecamy także sprawdzić ten artykuł, dzięki któremu poznasz najlepsze portfele w 2018.

Oczywiście można także przechowywać tokeny na giełdach kryptowalut, jednak jest to ZNACZNIE MNIEJ BEZPIECZNE rozwiązanie, ponieważ nie mamy nawet dostępu do naszych kluczy prywatnych.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98