fbpx

GateHub straciło 10 mln dolarów w XRP

Hakerzy włamali się do około 100 portfeli XRP Ledger należących GateHub. Incydent został zgłoszony przez samą firmę w oświadczeniu z dn. 6 czerwca.

W oświadczeniu GateHub ujawnia, że ​​zostało powiadomione przez niektórych klientów i członków społeczności, że pieniądze na ich portfelach zostały skradzione. Firma szacuje, że hakerom udało się włamać na około 100 portfeli XRP Ledger:

“1 czerwca poinformowano nas o kradzieży 201 000 XRP i natychmiast rozpoczęliśmy dochodzenie. Okazało się, że obrabowane konto było zarządzane przez Gatehub.net, (…) ukradziono znaczne kwoty z kilku innych kont XRP (…).”

Poszukiwanie złodzieja

Chociaż firma początkowo nie zidentyfikowała żadnych podejrzanym działań na swojej platformie, rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.

O sprawie napisał na blogu firmy członek społeczności Thomas Silkjær – jeden z tych, którzy ostrzegali GateHub o naruszeniu. Napisał więcej szczegółów dot. strat. Stwierdza, że ​​skradziono ok. 23 200 000 XRP (prawie 9,5 mln USD), zaś atak dotknął od 80 do 90 ofiar, z czego około 13 100 000 XRP (5,37 mln USD) zostało już wypranych za pośrednictwem giełd i usług miksera.

GateHub zauważa, że ​​nadal prowadzi dochodzenie, więc nie chce pisać zbyt wiele o swoich działaniach. Na razie nic nie wskazuje na to, by którakolwiek z ofiar padła ofiarą phishingu. Jedna z tez głosi:

“Ponieważ Gatehub.com jest hostowanym dostawcą portfela, przechowuje zaszyfrowane klucze prywatne. Możliwe, że w przeszłości wykorzystano nieznany wyciek bazy danych (…).”

Ataki na krypto-inwestorów

Hakerzy są w swojej strategii kradzenia kryptowalut coraz bardziej kreatywni. Ataki na giełdy – takie jak przed laty na Mt. Goxa czy niedawno na Binance – nadal są zagrożeniem. Teraz jednak cyber-przestępcy prześcigają się w pomysłowości.

Znacie Cryptohopper? To witryna, która udawała w sieci platformę do handlu kryptowalutami, na której jej klienci mogli budować automatyczne strategie dot. handlu na różnych rynkach. Ciekawy pomysł, ale w praktyce okazało się, że strona powstała, by kraść cyfrowe waluty internautów. Hakerzy działali w bardzo cyniczny sposób. Po odwiedzeniu witryny pobierany był automatycznie typowy plik Setup.exe, ale w rzeczywistości był to trojan, który kradł dane, pliki i podmieniał adresy portfeli, na które internauci chcieli wysyłać środki.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,328.87
ethereum
Ethereum (ETH) $ 158.36
xrp
XRP (XRP) $ 0.218433
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.02
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 252.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 51.70
eos
EOS (EOS) $ 3.44
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 16.60
stellar
Stellar (XLM) $ 0.054852