fbpx

Fundacja Trading Jam pisze do Ministerstwa Finansów w obronie krypto-inwestorów

Fundacja Trading Jam napisała do resortu finansów list z uwagami dot. nowej strategii rozwoju rynku kapitałowego w Polsce.

Fundacja postanowiła zareagować na nowe pomysły Ministerstwa Finansów dot. „Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego”. Na stronie organizacji czytamy:

“W związku z opublikowaniem przez Ministerstwo Finansów „Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego”, Fundacja Trading Jam zgłosiła swoje uwagi do przedłożonych propozycji. Część proponowanych zmian oceniamy pozytywnie niestety niektóre wydają się być bardzo krzywdzące dla części inwestorów.”

List otwarty

Resort finansów przygotował wspomnianą strategię, która jednak wzbudziła kontrowersję w środowisku traderów. Z tego powodu fundacja postanowiła wyrazić swoje ambiwalentne odczucia w oficjalnym piśmie adresowanym do ministerstwa. Publikujemy je w całości:

Uwagi do Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego

Działając w imieniu Fundacji Trading Jam, zrzeszającej ponad 30 000 inwestorów, pragnę przedstawić nasze uwagi do „strategii rozwoju rynku kapitałowego”.

Wyrażamy ogromne zadowolenie, że poprawa losu inwestorów rynków kapitałowych stała się przedmiotem zainteresowania Ministerstwa Finansów. Niestety wśród propozycji w naszej opinii korzystnych, pojawiły się propozycje mające negatywny wpływ na rozwój rynku finansowego.

Postulat zniesienia możliwości wspólnego rozliczania podatku od zysków kapitałowych z giełdy, kontraktów CFD, kontraktów terminowych i kryptowalut jest postulatem szkodliwym  gdyż dyskryminuje inwestorów dysponujących mniejszym kapitałem oraz zniechęca osoby początkujące do zainteresowania się tematem inwestycji, co długoterminowo będzie szkodliwe dla rynku akcji oraz spowolni rozwój kultury inwestowania w Polsce, która została kompletnie zniszczona przez okres komunizmu.

Dlatego apelujemy aby dochody z giełdy, kontraktów CFD oraz kryptowalut podlegały wzajemnej kompensacji w podatku od dochodów kapitałowych.

Natomiast limit kwotowy uprawniający do obniżonego podatku od dywidend powinien być określony przynajmniej na poziomie umożliwiającym zgromadzenie kapitału emerytalnego, aby zachęcić inwestorów do odkładania kapitału w bardzo długim terminie.

W związku z tym proponujemy aby limit ten był przynajmniej na poziomie 500 000 zł.

Trading Jam

Jak organizacja podkreśla, jej rolą jest edukacja finansowa i szerzenie świadomości inwestycyjnej wśród Polaków.
Pochodną tych działań jest zwalczanie patologii występujących na polskim rynku finansowym.

“Zauważyliśmy, że państwowe instytucje, mające chronić inwestorów, działają zbyt wolno i narażają tym samym wiele osób na straty. Dlatego Fundacja zwykle jako pierwsza informuje o podejrzeniach popełniania przestępstw przez wszelkiej maści oszustów, naciągaczy i naganiaczy.

Szczególnie piętnujemy „łowców frajerów”, których celem istnienia jest naciąganie ludzi na „inwestycje” na rynku giełdowym i rynku forex, na których nie można zarobić”

-czytamy na www Trading Jam.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98