fbpx

Ford przyspieszy ruch dzięki kryptowalutom

Amerykanie już wkrótce, dzięki nowej technologii Forda będą mogli dokonywać transakcji kryptowalutowych ze swoich pojazdów i sprawniej docierać do celu. Jedna ze spółek zależnych tego koncernu, otrzymała patent od Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych. Technologia nazwana Cooperatively Managed Merge and Pass (CMMP), będzie działała w ramach niezależnego ekosystemu tokenów, które będą mogły być wymieniane między pojazdami na drodze. Dzięki tej platformie, w połączeniu z technologią GPS, samochody będą mogły komunikować się ze sobą i ustalać odpowiednie wzorce ruchu.

Według pomysłu, na drogach mają pojawić się tzw. pojazdy kupieckie, opłacane w tokenach CCMP, które będą zajmowały odpowiednie pasy ruchu, co umożliwi użytkownikom dróg płynne dołączenie do szybszych pasów ruchu po uiszczeniu opłaty. Cena będzie zależała od przewagi czasowej, o którą będzie wnioskował uczestnik ruchu. Na ten moment nie ma jeszcze informacji o możliwościach płatności innymi kryptowalutami jak BTC czy XRP.

Mimo, że projekt świetnie wpasowuje się do świata ICO, Ford nie poinformował o żadnych planach zbierania funduszy. Najprawdopodobniej przedsięwzięcie zostanie zrealizowane ze środków własnych koncernu, który już wcześniej zobowiązał się do zainwestowania 11 mld dolarów w pojazdy elektryczne do 2022 roku. System oparty o tokeny jest naturalnym krokiem w rozwoju wizji firmy, którą CEO, Jim Hackett określił jako “inteligentne pojazdy w inteligentnym świecie”. Firma zainteresowała się technologią Blockchain już w ubiegłym roku, kiedy ogłosiła, że poszukuje inżyniera z doświadczeniem w tym obszarze i rozpoczęła współpracę z Toyotą w ramach wspierania startupów pracujących nad tą technologia.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 9,922.16
ethereum
Ethereum (ETH) $ 215.28
ripple
XRP (XRP) $ 0.316282
litecoin
Litecoin (LTC) $ 92.27
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 301.44
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.96
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 27.36
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 122.43
stellar
Stellar (XLM) $ 0.082930