fbpx

Amerykański “Custom Car Builder” akceptuje płatności Bitcoinem

Zapomnij o Lambo i kup Mustanga. Amerykański “custom car builder” akceptuje teraz płatności za zamówione i oficjalnie licencjonowane pojazdy w bitcoinie oraz w dodatkowych kryptowalutach, między innymi w: BCH, BTC, LTC, ETH.

Classic Recreations, firma samochodowa specjalizująca się w customizacji z siedzibą w Oklahomie, licencjonowana przez firmę Ford Motor Company i Shelby American, produkuje licencjonowane modyfikacje i renowacje samochodów Ford Mustang. Niedawno ogłosiła, że starając się dotrzeć do bardziej globalnej bazy klientów, zacznie akceptować płatności za swoje pojazdy w różnych kryptowalutach, w tym między innymi BCH, BTC, LTC, ETH i MTC.

“Całe życie fascynowałem się technologią i jej ewolucją” – zaczął Jason Engel, właściciel Classic Recreations

“Kryptowaluty przeszły długą drogę i nadal mają potencjał na stanie się legalną waluta na globalnym rynku. Prawdziwe piękno akceptowania kryptowaluty jest jej uniwersalnym aspektem, który pozwala naszej firmie łączyć się z konsumentami z dowolnego miejsca na świecie.”

Firma działa od ponad piętnastu lat, a na każdy z jej wyprodukowanych na zamówienie pojazdów zajmuje około czterech miesięcy (prawie 2,500 roboczogodzin). Dodatkowo, wszystkie jego pojazdy o wysokich osiągach są wykonywane ręcznie, zgodnie z tym co podaje stroną internetową firmy.

Nie tylko wieloryby kupują samochody bitcoinami

Kupowanie samochodów od dawna jest popularnym sposobem wykazywania bogactwa wśród społeczności fanatyków bitcoina. Niektórzy  pokazują Tesle, Lamborghini lub nawet całą flotę samochodów F1 po to by udowodnić innym, że ten rynek daje zarabiać oraz to, że jako jako jedni z pierwszych mają okazje czerpać z tego korzyści majątkowe . W związku z tym pojawia się coraz więcej luksusowych przedstawicieli samochodowych, które zaspakajają potrzeby pewnego segmentu rynku(osób) kryptowalut.

To nie tylko wieloryby kupują samochody płacąc bitcoinem. W Japonii, gdzie płatności bitcoinowe są prawdopodobnie najbardziej rozpowszechnione i akceptowane niż gdziekolwiek indziej na świecie(dzięki przyjaznym regulacjom), nawet używane samochody sprzedawane są za kryptowaluty.
W listopadzie 2017 r. ogłoszono, że kilka japońskich grup motoryzacyjnych, w tym jedna z największych w kraju, zaczęło umożliwiać płatności Bitcoinem w swoich salonach sprzedaży na terenie całej Japonii.

Co byś zrobił/a gdybyś był/a tzw. wielorybem i rynek kryptowalut czynił Ciebie tzw. whalsem po wielu latach. Posiadając tak sporą ilość kryptowalut wpierałbyś/abyś inicjatywę płatności np. Bitcoinem za luksusowy samochód promując tym samym możliwości rozwojowe tego rynku?
Daj znać w komentarzach poniżej, Mustang ? Lambo ? Czy może zupełnie coś innego ?

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293