fbpx

Firma ADAB Solutions uruchamia pierwszą na świecie Islamską Giełdę Crypto (FICE)

ADAB Solutions, firma świadcząca usługi finansowe zarejestrowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich właśnie ogłosiła wprowadzenie na rynek pierwszej na świecie giełdy kryptowalutowej zgodnej z prawem szariatu.

Prawo islamskie (zwane także prawem szariatu) jest zbiorem religijnych nauk świętego Koranu. Zgodnie z oficjalną stroną ADAB Solution, giełda będzie odpowiednio nazwana FICE, skrót od First Islamic Crypto Exchange. Kolejnym interesującym faktem jest to, iż firma przewiduje wolumen tradingu w wysokości 146 milionów USD.

FICE spodziewa się około 4,4 miliarda dolarów miesięcznego obrotu w ciągu pierwszych lat. Jednym z głównych celów FICE jest zwiększenie zaangażowania światowej społeczności muzułmańskiej na stale rozwijającym się rynku kryptowalut.

Strona internetowa ADAB Solution podaje:

“Wiele kryptowalut, ze względu na ich cechy, to haram (zabronione w islamie). Dzisiaj nikt nie może zagwarantować, że coiny i projekty wymienione na tradycyjnych giełdach kryptowalut odpowiadają normom islamu.”

Według ich strony, na całym świecie istnieje co najmniej 250 dużych giełd wymiany cyfrowych walut, ale żadna z nich nie jest islamską giełdą kryptowalut. Wprowadzając FICE, ADAB Solutions ma nadzieję poszerzyć swoją ofertę oraz przyciągnąć więcej traderów i inwestorów.

Bezpośrednio zgodnie z prawem szariatu

Ponieważ prawo szariatu jest dość restrykcyjne jeśli chodzi o hazard, zakłady, kasyna i inne tego rodzaju działania, strona internetowa firmy wyraźnie informuje, że giełda nie będzie angażować się w żadne cyfrowe projekty walutowe, które nie przestrzegają zasad Koranu.

Ponadto nie będzie powiązana z żadną firmą, która: “ma cokolwiek wspólnego z produkcją napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych”.

“W FICE nie bedzie spekulacyjnych transakcji, handelu na dzwigni, ani operacji, które nie odpowiadają normom szariatu. Dodatkowym wymogiem dotyczącym listingu jest zatwierdzenie przez Radę Doradczą Shariah. Restrykcje te nie są egzekwowane wyłącznie z powodów religijnych, wykluczają również pojawienie się niskiej jakości aktywów na giełdzie.” – więcej szczegółów ze strony

ADAB Token

Jedną z głównych zalet nowej giełdy zgodnej z prawem szariatu jest wprowadzenie własnej kryptowaluty zwanej tokenem ADAB. Oczekuje się, że ICO uruchomi się w okolicach września 2018 r.(brak ustalonej daty). Zgodnie z założeniamy token ma być wykorzystany do opłat prowizyjnych oraz usług w ramach listingu.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz