fbpx

Fidelity do kilku tygodni wprowadzi handel Bitcoinami

Firma inwestycyjna Fidelity, gigant inwestycyjny z USA, ma ponoć w planach wprowadzenie u siebie usługi handlu Bitcoinami (BTC). Co ważne ma być to dedykowane dużym klientom instytucjonalnym. Start projektu ma mieć miejsce w najbliższych tygodniach. Tak przynajmniej twierdzi źródło portalu Bloomberg, który napisał o tym 6 maja.

Powołując się na źródło, które prosiło o zachowanie anonimowości, Bloomberg ujawniła, że ​​Fidelity Digital Assets wzbogaci istniejący już zakres swoich usług związanych z kryptowalutami.

Dalsza ekspansja

Fidelity jak na razie oferuje usługę powierniczą w kwestii bezpiecznego trzymania BTC. Za kilka tygodni ma także oferować handel kryptowalutą dedykowany dużym inwestorom.

„Naszym celem jest zwiększenie dostępności zasobów cyfrowych takich jak Bitcoin”

– sugerował w oświadczeniu z ub.r. Abigail Johnson, prezes i dyrektor Fidelity Investments.

Dzięki temu ruchowi Fidelity dołączy do grona takich graczy instytucjonalnych jak E*Trade oraz Robinhood, które już teraz oferują możliwość handlu na kryptowalutach takich jak Bitcoin czy Ethereum.

Obecnie jeszcze samo Fidelity nie potwierdziło tych informacji, ani żadnych ram czasowych w temacie “zwiększenia dostępności zasobów cyfrowych”. Pozostaje nam więc czekać na oficjalne newsy.

Więcej można wyczytać miedzy wierszami.

„Obecnie mamy wybraną grupę klientów, których wspieramy na naszej platformie. Będziemy kontynuować wdrażanie naszych usług w nadchodzących tygodniach i miesiącach w zależności od potrzeb naszych klientów, jurysdykcji i innych czynników. Obecnie nasza oferta usług koncentruje się na Bitcoinach”

– powiedziała Bloombergowi rzeczniczka Arlene Roberts.

Rosnący popyt

Fidelity widzi ponoć stale rosnący popyt na Bitcoiny. Aż 22% z ponad 400 inwestorów instytucjonalnych, którzy odpowiedzieli na ankietę, którą przeprowadziła firma, stwierdziło, że jest już właścicielem kryptowaluty w ramach swojego portfela inwestycyjnego. Prawie połowa była zaś zainteresowana włączeniem do swojego programu inwestycji Bitcoina.

„Więksi inwestorzy instytucjonalni angażują się w zasoby cyfrowe, bezpośrednio lub za pośrednictwem dostawców usług, ponieważ potencjalny wpływ technologii blockchain na rynki finansowe – nowe i stare – staje się coraz bardziej widoczny”

– przekazał w swoim komunikacie prasowym prezes Fidelity Digital Assets Tom Jessop .

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98