fbpx

Factom ochroni dane patroli granicznych USA i zyska 200 000 USD na rozwój

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA (DHS) przyznał dotację w wysokości 192 380 USD na projekt blockchain Factom. Dotacja ma wesprzeć przeprowadzanie beta testów platformy mającej na celu zabezpieczanie danych z kamer i czujników patrolu granicznego, podała agencja w piątek.

„W początkowych fazach prac projektu Factom, dokonano wyboru architektury i decyzji projektowych związanych z integracją blockchaina z istniejącymi technologiami” – powiedział Anil John, kierownik ds. zarządzania tożsamością i rozwojem DHS Science and Technology Directorate. „W fazie IV Factom wdroży tę technologię w realnym środowisku polowym, przy użyciu technologii Customs and Border Protection (CBP), aby zrozumieć jej wpływ na projekt”.

Factom w służbie bezpieczeństwa

Założony w Teksasie Factom pracuje nad technologią, która integruje dane zebrane przez czujniki i kamery z blockchaina, który zabezpieczna dane, eliminuje możliwości fałszowania, modyfikowania lub zakłócania go, zgodnie z podanymi informacjami. Produkt Factom zostanie przetestowany w środowisku o ograniczonej łączności internetowej i zmiennych warunkach pogodowych, w celu sprawdzenia jego wydajności w scenariuszu Live Border Patrol.

Finansowanie jest czwartą transzą dotacji przyznanej Factom przez DHS w ramach Programu Innowacji Doliny Krzemowej, który pozwala firmom technologicznym ubiegać się o fundusze w wysokości 800 000 USD w ciągu 24 miesięcy.

Aktualnie 23 firmy w tym Factom są w trakcie opracowywania swoich rozwiązań dla DHS z pomocą grantów, obejmujących technologie takie jak Internet of Things, bezzałogowe systemy lotnicze, rozwiązania cyber bezpieczeństwa dla usług finansowych, globalne systemy oceny podróży oraz wearable.

Jak donosi CoinDesk, Factom otrzymał od DHS 200 000$ w 2016 roku, aby rozpocząć opracowywanie obecnego projektu.
„Factom wspiera działające obecnie urządzenia, ale w jaki sposób z czasem tworzymy identyfikujemy dane z tego urządzenia? Blockchain może być katalizatorem, który pozwala nam dokumentować zmiany” – wyjaśnił John.

W ciągu ostatnich trzech lat, Factom poczynił kilka udanych starań o pozyskanie funduszy, gromadząc 1,1 mln USD w ramach crowdsale’u w 2015 r. Potem, w tym samym roku zgromadzono 400 000 USD w ramach finansowania początkowego. W październiku 2016 roku odnotowano wzrost o 4,2 mln USD, a następne o 8 mln USD w rozszerzonej rundzie A w kwietniu tego roku.

 

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 5,233.72
ethereum
Ethereum (ETH) $ 166.67
ripple
XRP (XRP) $ 0.331568
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 308.91
eos
EOS (EOS) $ 5.43
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.30
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 19.57
tether
Tether (USDT) $ 1.01
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115856
cardano
Cardano (ADA) $ 0.083126