fbpx

Facebook zatrudnił firmę lobbingową w sprawie emisji LibraCoina

Facebook zatrudnił firmę lobbingową z Waszyngtonu, która ma pomagać w temacie załatwienia kwestii prawnych dot. LibraCoina.

Według raportu O’Dwyer PR opublikowanego 26 sierpnia gigant mediów społecznościowych współpracuje od teraz z FS Vector – firmą konsultingową specjalizującą się w badaniu zgodności z przepisami projektów z sektorów fintech, kryptowalut, blockchaina i usług finansowych .

Facebook szuka wsparcia dla Libry

libracoinDokumenty Facebooka, które zostały złożone w Kongresie Stanów Zjednoczonych, podobno ujawniają, że firma FS Vector na zapewnić wsparcie w „kwestiach związanych z blockchainem”. Sprawę wziął na siebie partner FS Vector, John Collins, były wiceprezes działu ds. polityki międzynarodowej w międzynarodowej spółce zależnej American Bankers Association, Bankers Association for Finance and Trade. Wcześniej Collins pracował w Senackiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Spraw Rządowych, a także kierował pierwszymi badaniami Kongresu na temat walut cyfrowych jeszcze w 2013 r.

Libra budzi na tyle duże wątpliwości amerykańskich polityków, że postanowili oni nawet spotkać się z władzami finansowymi Szwajcarii, które – jak wiadomo – są bardziej otwarte na nowinki technologiczne. Facebook zdecydował się nawet zarejestrować Stowarzyszenie Libra, niezależne konsorcjum zarządzające planowanym tokenem Libra, właśnie w Szwajcarii. Wizyta Amerykanów nie rozwiała jednak ich wątpliwości, które nadal są duże.

Kongres bada Librę

Podczas przesłuchania przed przedstawicielami Kongresu USA w połowie lipca David Marcus – szef działu Facebooka, który zajmuje się projektowaniem portfela Calibra – stwierdził, że wybór Szwajcarii na siedzibę stowarzyszenia „nie ma nic wspólnego z obchodzeniem przepisów lub nadzoru”. Dodał, że globalny charakter Libry i tak narzuca niejako międzynarodową jurysdykcję nad projektem.

W czasie przesłuchań wielu kongresmenów wypowiedziało jednak wiele gorzkich słów nt. Libry i Facebooka. Firma nie budzi wśród nich ciepłych uczuć, po tym jak parę lat temu na jaw wyszła afera związana z Cambridge Analytica i sprzedażą danych przez giganta zewnętrznemu podmiotowi. Ten z kolei wykorzystał je w czasie kampanii prezydenckiej w 2016 r.

Po spotkaniu w zeszłym tygodniu ze szwajcarskimi urzędnikami państwowymi i lokalnymi agencjami regulacyjnymi członkowie Komitetu ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów USA oświadczyli, że ich obawy dotyczą „umożliwienia dużej firmie technologicznej stworzenia prywatnie kontrolowanej, alternatywnej globalnej waluty”.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,261.78
ethereum
Ethereum (ETH) $ 144.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.218410
tether
Tether (USDT) $ 1.00
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 208.57
litecoin
Litecoin (LTC) $ 43.98
eos
EOS (EOS) $ 2.62
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 14.83
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 92.84
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.72