fbpx

Facebook zarejestrował firmę finansową w Genewie

Facebook zarejestrował nową firmę finansową – Libra Networks LLC. Podmiot znalazł się w rejestrze podmiotów w Genewie.

Libra Networks zostało zarejestrowane w Genewie 2 maja przez Facebook Global Holdings II LLC. Według oficjalnego zgłoszenia firma zapewnia:

„… usługi w dziedzinie finansów i technologii, a także rozwoju i produkcji oprogramowania i związanej z nim infrastruktury, w szczególności w związku z działalnością inwestycyjną, obsługą płatności, finansowaniem, zarządzaniem tożsamością, analizą danych, big data, blockchainem i innymi technologiami.”

Znak towarowy Libra

Facebook zarejestrował także znak towarowy „Libra” w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Ostatnie działania giganta rynku portali społecznościowych są podobno częścią jego tajemniczego projektu związanego z kryptowalutami.

Facebook zatrudnił również dwóch ekspertów ds. kryptowalut, którzy wcześniej pracowali w Coinbase, jednej z największych giełd cyfrowych walut na świecie.

Anonimowe źródła twierdzą, że Facebook może wyemitować rodzimą kryptowalutę w trzecim kwartale 2019 roku. Ma być ona stablecoinem opartym na koszyku trzech walut fiducjarnych. Nie do końca jasne są jeszcze jej funkcje. Podobno ma ona działać na bazie Messengera Facebooka, WhatsAppa i Intstagrama. Za pomocą tych trzech platform ma być możliwe przesyłanie środków. Ponoć całkiem realne jest też to, że coinem będzie można płacić online w różnych miejscach w sieci. Wciąż jednak mamy do czynienia z domysłami, a nie potwierdzonymi przez Facebooka faktami.

Facebook na blockchainie

Na niedawnej konferencji kryptograficznej Consensus 2019 dyrektor generalny Polychain Capital Olaf Carlson-Wee powiedział, że jego zdaniem stablecoin Facebooka powinien być zbudowany na publicznej infrastrukturze open source. Carlson-Wee uważa, że ​​byłoby to w interesie firmy, biorąc pod uwagę niedawne kontrowersje wokół platformy mediów społecznościowych:

„Wydaje mi się, że biorąc pod uwagę wszystkie problemy, jakie Facebook miał ze swoją platformą i tym podobne, myślę, że strategicznym posunięciem Facebooka byłoby zbudowanie infrastruktury publicznej. I ta publiczna infrastruktura mogłaby zostać włączona do wszystkich platform Facebooka, które oczywiście są zastrzeżone.”

Czy firma posłucha rad eksperta? Przekonamy się zapewne wkrótce.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298