fbpx

Facebook połączy siły z Visa i MasterCard przy okazji projektu kryptowaluty?

Gigant rynku portali społecznościowych Facebook szuka inwestorów, którzy wesprą jego projekt stablecoina. Chodzi o sporą kwotę, bo mowa o 1 miliardzie dolarów. Informację przekazuje Wall Street Journal (WSJ).

Gazeta powołuje się na osoby zaznajomione z planami firmy. Ujawniła, że ​​Facebook rozmawia obecnie z głównymi sieciami płatniczymi Visa i MasterCard o potencjalnym wsparciu projektu. Temat jest omawiany też z procesorem płatności First Data Corp.

Tajemniczy projekt

O projekcie kryptowaluty Facebooka oficjalnie nie wiadomo prawie nic. Ponoć stablecoin ma nazywać się „FB Coin” (inna wersja podaje nazwę “FaceCoin”). Pogłoski o nim pojawiają się w mediach od dobrych kilku miesięcy. Ponoć firma chce zapewnić użytkownikom płatności wewnętrzne w ramach swojego gigantycznego portalu. Inna wersja głosi, że chodzi raczej o kryptowalutę, która byłaby dedykowana użytkownikom aplikacji WhatsApp i miała pomagać w przesyłaniu środków za jej pomocą. Ponoć usługa byłaby w pierwszej fazie przeznaczona na rynek Indii. Wszystko to jednak doniesienia medialne, które raczej nie pokazują pełni obrazu.

“Facebook rozmawia również z firmami [z rynku] handlu elektronicznego i aplikacjami o przyjęciu monety” 

– dodaje teraz nowy element układanki WSJ.

Potrzebujemy dużo kasy!

Media pisały też niedawno o tym, że projekt chce potencjalnie wesprzeć finansowo potentat inwestycji VC – Tim Draper. To istny weteran rynku kryptowalut, który jeszcze w 2014 r. kupował Bitcoiny na aukcji FBI. Środki były przejęte z SilkRoad, upadłego darkwebowego sklepu z bronią i narkotykami. O tym, że teraz chce on wesprzeć pomysł Facebooka mówi się od miesiąca.

Według źródeł WSJ, ogromne wsparcie stablecoina pod kątem finansowym jest konieczne i celowo zaprojektowane, aby usunąć wszelkie wątpliwości co do FBCoina w kontekście zmienności jego kursu, z czym kojarzą się dziś klasyczne kryptowaluty, takie jak Bitcoin i inne altcoiny. Należy unikać zmienności, aby zwiększyć adopcję i użyteczność – tak słusznie myślą dziś programiści Facebooka.

Czy stablecoin Facebooka odniesie sukces? Jeśli tylko w końcu ujrzy światło dzienne na 99% – tak! Mając za sobą rzeszę użytkowników portalu może stać się wręcz czołową kryptowalutą świata.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98