fbpx

Facebook ogłosi projekt stablecoina w czerwcu

Światowe media powracają do tematu stablecoina Facebooka. Podobno gigant mediów społecznościowych oficjalnie ogłosi nareszcie swoje plany związane z projektem kryptowaluty. Kiedy? Ponoć jeszcze w tym miesiącu. Wiadomość podało CNBC dn. 5 czerwca.

Dowiadujemy się też nowych plotek o projekcie. Powołując się na doniesienia The Information, CNBC stwierdza, że ​​Facebook planuje ponadto przekazać kontrolę nad kryptowalutą podmiotom zewnętrznym. Wszystko w celu udowodnienia, że ​​jego cyfrowa waluta nie będzie całkowicie scentralizowana, co wielu zarzucało twórcom pomysłu.

Organizacje zewnętrzne będą rzekomo płacić aż 10 milionów dolarów za możliwość pełnienia roli swego rodzaju węzła w sieci rodzimego tokenu Facebooka.

Co już wiemy?

Kryptowaluta Facebooka jest tematem licznych spekulacji od paru miesięcy. A to dlatego, że dotąd firma nawet nie potwierdziła, że pracuje nad takim projektem. Wiadomo było tylko, że utworzyła swój dział ds. blockchain, ale już jego prace były owiane gęstą mgłą tajemnicy. To więc dobry czas na podsumowanie tego, co już wiemy o projekcie. A dokładnie: jakie plotki do nas dotąd dotarły.

Stablecoin ma być rzekomo zintegrowanym narzędziem płatniczym dla 3 aplikacji, tj. WhatsAppa, Messengera i Instagramu.  Będzie również dostępny za pośrednictwem fizycznych maszyn typu ATM – to także nowa informacja od The Information.

Parę dni temu Financial Times doniósł, że amerykańska Commodity Futures Trading Commission(CFTC) prowadzi rozmowy z Facebookiem na temat nadchodzącego stablecoina. Ponoć Mark Zuckerberg lobbował nad wdrożeniem odpowiednich regulacji prawnych dot. kryptowalut.

Z kolei w maju Facebook podobno nabył znak towarowy „Libra” dla swojego tajnego projektu. To sprowokowało spekulacje, że LibraCoin to nazwa stablecoina. Następnie pojawiły się pogłoski, że szyld będzie brzmiał jednak “GlobalCoin” i podkreślał globalny zasięg coina.

Inne źródła zaznajomione ze sprawą twierdziły jakiś czas temu, że Facebook szuka do współpracy firm finansowych do opracowania coina. Ponoć gigant rozmawia też z giełdą Gemini braci Winklevoss, na której “moneta” miałaby się znaleźć.

Facebook zarejestrował również nową firmę finansową, Libra Networks LLC, w Geneva Commercial Register w Szwajcarii.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 10,084.49
ethereum
Ethereum (ETH) $ 178.60
ripple
XRP (XRP) $ 0.256738
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 303.15
litecoin
Litecoin (LTC) $ 70.96
tether
Tether (USDT) $ 1.00
eos
EOS (EOS) $ 3.78
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 21.86
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 125.97
monero
Monero (XMR) $ 71.98