fbpx

Facebook rozważa nowe możliwości w obszarze kryptowalut

Facebook to jeden z najbardziej popularnych serwisów społecznościowych na świecie. Szacuje się, że platforma ma blisko 2,23 miliarda aktywnych użytkowników w ciągu miesiąca. Firma zamknęła 2017 rok imponującą sumą 15,9 miliarda dolarów zysku netto. Biorąc pod uwagę tak mocne wpływy Facebooka, myśl o tym, że firma wkracza w technologię blockchain i kryptowaluty jest ekscytująca. Z drugiej strony wzbudza to również trochę niepokoju, ze względu na to, że gigant może zdominować branżę, podobnie jak zrobił to w obszarze mediów społecznościowych. Firma niedawno złagodziła zakaz reklamy projektów związanych z kryptowalutami, sygnalizując, że przygotowują się do wejścia w tę branżę.

Co może zrobić Facebook?

David Marcus, który kieruje zespołem blockchain Facebooka, niedawno wycofał się z zarządu giełdy Coinbase. Dał w ten sposób wyraźny sygnał, że gigant mediów społecznościowych rzeczywiście pracuje nad tym, by zaistnieć w branży kryptowalut. Kiedy ktoś tak ważny rezygnuje z zarządu w firmie, zwykle jest to spowodowane konfliktem interesów. A jeśli Facebook pracuje nad kryptowalutami, Marcus musiał ustąpić.

Jednym z projektów, które Facebook może wdrożyć, jest kryptowaluta, którą może wykorzystać na swojej głównej platformie i w powiązanych aplikacjach. Taka kryptowaluta musiałaby być idealna do mikropłatności, takich jak napiwki, a także do wysyłania przelewów międzynarodowych. Napiwki mogą być dodatkiem do ulubionych komentarzy na Facebooku i wystarczy tylko nazwa użytkownika, zamiast skomplikowanych adresów portfeli. Mogłoby to działać na podobnej zasadzie co ReddID.

Ze względu na to, że prawie każdy ma konto na Facebooku, możemy spodziewać się również możliwości przyjmowania płatności w nowej kryptowalucie w sklepach w tym serwisie. Facebook mógłby wyróżnić się również tworząc backoffice P.O.S (system punktów sprzedaży) dla sprzedawców, którzy zechcą korzystać z tej platformy.

A może własna giełda kryptowalut?

Biorąc pod uwagę, że Binance, spodziewa się osiągnąć 1 miliard dolarów zysków po roku działalności, własna giełda kryptowalut również może być przedmiotem rozważań Facebooka. Jedną z opcji jest rozpoczęcie działalności od zera, jak zrobił to Binance poprzez ICO. Druga opcja to po prostu wykupienie liczącego się na rynku gracza, jak chociażby Coinbase, z którym Facebook miał już wcześniej pewne powiązania. Pamiętajmy, że David Marcus był blisko zaangażowany w ten projekt i może wykorzystać swoje wpływy do zawarcia takiej transakcji. Facebook ze swoim ogromnym kapitałem ma możliwość zorganizowania takiego przejęcia i nie byłoby to wielkim zaskoczeniem.

Kolejną opcją jest zorganizowanie ICO, jednak biorąc pod uwagę regulacje w Stanach Zjednoczonych, jest mało prawdopodobne, że zespół Facebooka pójdzie tą drogą. Najbardziej prawdopodobne wydaje się przejęcie działającego już na rynku, liczącego się gracza.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,550.42
ethereum
Ethereum (ETH) $ 191.79
ripple
XRP (XRP) $ 0.273317
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 230.56
tether
Tether (USDT) $ 1.01
litecoin
Litecoin (LTC) $ 57.87
eos
EOS (EOS) $ 3.16
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.35
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 87.89
stellar
Stellar (XLM) $ 0.062293