fbpx

Facebook spotkał się z zespołem Stellara. Kryptowaluta Facebooka coraz bliżej?

Nie jest do końca jasne, co dokładnie dzieje się w nowym dziale blockchaina, uruchomionym niedawno przez Facebooka. Nowe informacje wyraźnie sugerują rozwój w tym obszarze.

Facebook spotkał się z zespołem projektu Stellar

Portal Business Insider, który poinformował, że grupa badaczy z działu Blockchain, pracująca dla Facebooka, spotkała się niedawno ze Stellarem. Podczas spotkania mieli omówić, w jaki sposób gigant mediów społecznościowych może wykorzystać technologię DLT (Distributed Ledger Technology) w zakresie budowania sieci płatności.

Pojawiły się głosy, że zespoły omówiły, w jaki sposób Facebook może rozwinąć publiczny blockchain Stellara. Podobnie jak aplikacja Kik po tym, jak zdecydowała się stworzyć niezależny blockchain dla swojej kryptowaluty Kin, zamiast bazować na głównej sieci Stellar. Podobno grupa ds. blockchaina Facebooka spotkała się również z innymi niezależnymi projektami.

Według nowych informacji Facebook szybko rozwija swój dział blockchain. Jedno z ogłoszeń o pracy mówi, że przedsięwzięcie “jest startupem Facebooka, z myślą o tym, by technologia blockchain działała na Facebooku i poprawiała życie miliardów ludzi na całym świecie”.

Zespół blockchain Facebooka wspierany doświadczeniami z Coinbase

Kolejne pytania rodzą informacje, według których ​​David Marcus, wiceprezes Facebooka i były szef działu Messenger, zrezygnował ze stanowiska w zarządzie Coinbase, które sprawował od grudnia ubiegłego roku.

Jak donosi serwis CCN, Marcus odszedł z Coinbase w maju, aby poprowadzić dział blockchain Facebooka, który podlega bezpośrednio CTO Mike’owi Schroepferowi.

Rzecznik Coinbase ujawnił w publikacji, że Marcus ustąpił, aby uniknąć konfliktu interesów. Wywołało to spekulacje, że Facebook przygotowuje się do wydania ważnego oświadczenia dotyczącego swoich planów w obszarze kryptowalut.

Na początku tego roku, serwis Cheddar poinformował, że według wielu źródeł, Facebook jest “szczególnie zainteresowany stworzeniem własnego tokena”. Miałby on “ułatwić ponad dwóm miliardom jego użytkowników dokonywanie transakcji bez waluty wspieranej przez rząd”.

Na temat kryptowalut wypowiedział się również sam CEO Facebooka Mark Zuckerberg. Powiedział niedawno, że jednym z jego osobistych wyzwań na rok 2018 jest dowiedzieć się więcej o technologiach “takich jak szyfrowanie i kryptowaluty”.

Obserwuj nas na Telegramie i zapisz się do naszego newslettera poniżej, aby być na bieżąco.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 7,568.86
ethereum
Ethereum (ETH) $ 149.58
xrp
XRP (XRP) $ 0.226396
tether
Tether (USDT) $ 1.01
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 214.68
litecoin
Litecoin (LTC) $ 45.98
eos
EOS (EOS) $ 2.76
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 15.70
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 97.00
stellar
Stellar (XLM) $ 0.055868