fbpx

Facebook ma nowego dyrektora ds. Inżynierii Blockchain’a

Wygląda na to, że Facebook wydaje się być coraz bardziej wtajemniczony w sprawy blockchaina. Niedawno mianował dyrektora ds. Technicznych dedykowanego właśnie tej technologii.

Gigant mediów społecznościowych wyznaczył jednego ze swoich starszych inżynierów, Evan Cheng’a, jako pierwszego dyrektora “ds. Inżynierii, blockchaina”. Nowe stanowisko zostało po raz pierwszy zgłoszone przez TechCrunch i potwierdzone przez Facebooka w ostatni czwartek.

Jak podaje profil na LinkedIn, Chenga pełnił funkcję dyrektora ds. Inżynierii języków programowania i “runtimes” na Facebooku przez prawie trzy lata zanim zaczął skupiać się na blockchainie.
Na Twitterza Chenga jego biografia mówi o tym, że ma doświadczenie w blockchain i crypto, ponieważ twierdzi, że jego codzienna praca to: “języki programowania – blockchain, kryptowaluty.”

CoinDesk poinformował w maju, że firma uruchomiła specjalny zespół do zbadania nowej technologii. Długoletni szef Facebooka, platformy Messenger, David Marcus, miał za zadanie prowadzić zespół. Marcus, który jest również członkiem zarządu Coinbase, był wcześniej prezesem firmy PayPal, która jak wiadomo – zajmuje się płatnościami.

Wiadomości te są także następstwem informacji o tym, że Facebook jednak jest przyjazny dla reklam, które są powiązane z kryptowalutami.
W styczniu firma zakazała wszystkich reklam kryptograficznych, a od tamtej pory zmieniła nastawienie co przełożyło się na to, że większość rodzajów reklam kryptograficznych mogą być wyświetlane. Reklamy dotyczące przedsprzedaży tokenów (ICO) i binarnych opcji kryptograficznych nadal są zakazane.

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO ZE ŚWIATEM KRYPTOWALUT I BLOCKCHAINA ?
Dołącz do naszego kanału na TELEGRAMIE oraz zapisz się na listę ponżej:

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 5,233.72
ethereum
Ethereum (ETH) $ 166.67
ripple
XRP (XRP) $ 0.331568
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 308.91
eos
EOS (EOS) $ 5.43
litecoin
Litecoin (LTC) $ 79.30
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 19.57
tether
Tether (USDT) $ 1.01
stellar
Stellar (XLM) $ 0.115856
cardano
Cardano (ADA) $ 0.083126