fbpx

Facebook Coin będzie jak Bitcoin?

Media coraz częściej piszą na temat tajemniczego projektu cyfrowej monety Facebooka. Przewiduje się, że „Facebook Coin” będzie działał bardziej jak Bitcoin lub Ethereum niż punkty premiowe programów lojalnościowych np. ze Starbucksa.

Wielu próbuje wyobrazić sobie dziś „FaceCoina” i jego rolę na Facebooku. Zabawę uatrakcyjnia brak jakichkolwiek wiadomości z obozu samej firmy (przynajmniej tych oficjalnych). Spekulacje dotyczą wszystkiego: od nazwy monety do tego, do czego będzie używana.

Projekt Libra

Prace trwają ponoć pod kryptonimem „Project Libra”. Dziennikarze twierdzą, że Facebook opracowuje własny token cyfrowy, który pozwoli miliardom użytkowników przesyłać środki za pomocą aplikacji mobilnych.

Inni obserwatorzy twierdzą, że moneta Facebooka będzie bardziej podobna do jednej z głównych kryptowalut. Lisa Ellis, partner MoffettNathanson, przewiduje:

“Facebook Coin (FB) (a być może Facecoin?) będzie wyglądał raczej jak jedna z dużych kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ethereum, a mniej jak wewnętrzny [system] płatności lub system lojalnościowy, z którego korzystają firmy takie jak Starbucks (SBUX).”

Dodaje, że FBCoin będzie prawdopodobnie bardziej “publiczną monetą zarządzaną przez niezależny zarząd” tak jak ma to miejsce w przypadku Ethereum i jego fundacji.

Oczekiwania a rzeczywistość

Niezależnie od rodzaju i liczby przedstawionych prognoz jedna rzecz jest pewna. Cyfrowa moneta Facebooka nie będzie podobna do Bitcoina. Zostanie przecież wydana, opracowana i kontrolowana przez scentralizowany organ. Jej “księga” nie będzie niezmienna, a dostęp do niej będzie prawdopodobnie wymagał konta na Facebooku.

Ellis uważa też, że ​​moneta Facebooka prawdopodobnie będzie narzędziem zachęcającym użytkowników do oglądania reklam. Jest to coś, co Brave próbowało już zastosować za pomocą przeglądarki i natywnego tokena BAT.

Analityczka myśli też, że kryptowaluty mogą stanowić egzystencjalne zagrożenie dla Visa, MasterCard i PayPal. Z kolei “kryptowaluta” FB może pomóc gigantom w zachowaniu prymatu na rynku płatności:

“Jeśli Facebook (FB) uruchomi otwarty cyfrowy portfel (…), firma będzie musiała współpracować z Visa i MasterCard (MA), aby umożliwić korzystanie z różnych metod finansowania w oparciu o karty w portfelu (rozwiązanie podobne do tego z Apple Pay, PayPal (PYPL) lub Google Pay).”

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 8,841.57
ethereum
Ethereum (ETH) $ 167.90
xrp
XRP (XRP) $ 0.232302
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 338.77
bitcoin-sv
Bitcoin SV (BSV) $ 291.48
tether
Tether (USDT) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 59.01
eos
EOS (EOS) $ 3.87
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 17.57
tron
TRON (TRX) $ 0.017298