fbpx

Facebook cofa zakaz reklamowania kryptowalut. Ale nie do końca

Facebook zaktualizował wczoraj zasady dotyczące reklam. Pozwolono na promowanie kryptowalut, ale opcje binarne oraz ICO nadal są zabronione.

Firma wyjaśnia, że przez ostatnie miesiące szukała sposobu na „udoskonalenie” swoich zasad dotyczących ogólnego zakazu promowania projektów związanych z kryptowalutami. Chciała ona „zezwolić na niektóre reklamy, jednocześnie mając pewność, że są one bezpieczne”.

W sekcji o zabronionych materiałach czytamy:

„Reklamy nie mogą promować produktów i usług finansowych często kojarzonych z mylącymi lub zwodniczymi praktykami promocyjnymi, takimi jak opcje binarne, pierwsze oferty monetarne (ICO) czy kryptowaluta. Przykład: »Nowa zbiórka ICO! Kup tokeny o 15% taniej TERAZ!«”.

„Poczynając od 26 czerwca […] zezwalamy na promowanie kryptowalut i związanych z nimi projektów po wcześniejszej ręcznej akceptacji reklamodawcy. Utrzymujemy jednak zakaz promowania opcji binarnych oraz ICO”.

Nowa polityka firmy wymaga od reklamodawców złożenia „wniosku o wprowadzenie produktów i usług związanych z kryptowalutami”. Osoba wypełniająca musi podzielić się takimi informacjami jak posiadane licencje wydane przez organy nadzorcze czy nazwy papierów wartościowych wyemitowanych przez spółkę (o ile są one przedmiotem obrotu na publicznych giełdach papierów wartościowych).

Mając na uwadze te ograniczenia, Facebook przyznaje, że „nie każdy chętny będzie mógł się reklamować”. Firma będzie jednak nadal badać technologię stojącą u podstaw kryptowalut oraz zbierać opinie i jeśli będzie to konieczne, w przyszłości ponownie zmieni zasady dotyczące ich promowania.

Zakaz został wprowadzony w styczniu tego roku, a jego celem była ochrona użytkowników przed oszustwami. Facebook przyznał, że w tamtym czasie zakaz celowo był tak „szeroki”, by dać firmie czas na opracowanie dokładniejszych zasad.

Nie przegap ważnych informacji!

Otrzymuj najważniejsze informacje
i ekskluzywne materiały na temat kryptowalut.

Invalid email address
Pamiętaj, że możesz wypisać się w każdej chwili.

Komentarze (Brak)

Zostaw Swój Komentarz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 3,870.18
ethereum
Ethereum (ETH) $ 134.96
ripple
XRP (XRP) $ 0.314094
eos
EOS (EOS) $ 3.61
litecoin
Litecoin (LTC) $ 52.41
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 131.73
tether
Tether (USDT) $ 1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 13.14
stellar
Stellar (XLM) $ 0.085529
tron
TRON (TRX) $ 0.023344